Otomobil için 30.000 TL hasar fazla mı?

Kardeş bir git Allah aşkına :D

1707331519591.png

En dolu polo neredeyse 150bin kilometre bile değil ve aradığımda adam artık kapora alıyorum diyor :D dostum sen ne anlatıyorsun asıl piyasada doğru düzgün araç var mı ki arkadaşa satılmaz gibisinden boş beleş yorum yapıyorsun.

Hasarın yılına göre değişir. Örnek ben şu an Skoda SuperB alacağım. Onun sadece kaput değişen hasar kaydı 64bin ₺. Bu devirde yedek parça fiyatları uçtuğu için normal bir fiyat. İlanlarda 250bin ₺ hasar kaydı olan araçlar var ama ağır hasarlı değil. Parça fiyatları yüksek olduğu için. Hasarın yılına bakın almadan önce.

Eki Görüntüle 2110118

En dolu polo neredeyse 150bin kilometre bile değil ve aradığımda adam artık kapora alıyorum diyor :D dostum sen ne anlatıyorsun asıl piyasada doğru düzgün araç var mı ki arkadaşa satılmaz gibisinden boş beleş yorum yapıyorsun.
O ilanı takip edin o zaman ilan süresi bitene kadar bakın adam kendisi mi kaldıracak yoksa ilan süresi yani 1 ay doldugunda mi kalkacak takip edin görürsünüz.

Hasarın yılına göre değişir. Örnek ben şu an Skoda SuperB alacağım. Onun sadece kaput değişen hasar kaydı 64bin ₺. Bu devirde yedek parça fiyatları uçtuğu için normal bir fiyat. İlanlarda 250bin ₺ hasar kaydı olan araçlar var ama ağır hasarlı değil. Parça fiyatları yüksek olduğu için. Hasarın yılına bakın almadan önce.
2023 Mayıs ayı.

Satamazsın diyenler nasıl bir kafa yaşıyor anlamak güç. 30.000₺ para mı? Satamazsın diyen arkadaşlara desenki araçta 6.000₺ tramer var sorun olur mu diye. Sorun olmaz derler. Ama o 6.000₺ hangi tarihten onu sormazlar mesela.
2015 yılındaki 6.000₺ tramer şuanki 30.000₺ den çok çok daha ciddi bir tramer. Ama bunları algılayabilecek yada dikkat edecek seviyeleri yok.

Satamazsın diyen arkadaşlara soralım.

2 araç var 2 side aynı yıl aynı model aynı km aynı renk.

İlk araç sol arka kapı ve sol arka çamurluk boyalı, harici hatasız tramersiz.

Diğer araçta sol arka kapı ve sol arka çamurluk boyalı. Ancak bu vatandaş gitmiş yetkili serviste kurumsal bir şekilde tüm kontrolleriyle birlikte yaptırmış. Bu araca en az 25.000₺ civarı hasar kaydı çıkacak. Halbuki 2 araçta aynı? Tek fark ilk araç merdiven altında muammer ustada kayıtsız kuyutsuz yapılmış :)

Kuzenim aynı gün 4 airbagi patlak aracı aldığı günün akşamına satıyor
Pert kayıtlı 4 değişenli aracı 2 güne satıyor. Vatandaşta gelip 2024 te 30.000₺ kayıtlı araca alınmaz diyor :D Aynen kardeşim alınmaz

Geri
Yukarı