Otomobil piyasası hükümet değişikliğinde nasıl şekillenir?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Konu siyaset değil ama bu aralar araba almayı düşünüyorum. Seçimi beklemek mantıklı mı yoksa direkt almak mı lazım?

21.yıl sonra iktidara gelmek üzere(?) Olan bir Parti kesinlikle dediklerini yapmak zorunda.

Şimdi mantıklı düşündüğümüzde gençlere ilk (sıfır) arabada ÖTV alınmaması demek 2.el araç piyasasını çok büyük bir şekilde düşürecek.

Gençler üzerinden de aileleri alacağı için sadece gençler değil Türkiyede ki herkes sıfır araçlara çok daha ucuza erişebilecek.

Benim önerim;
Aceleniz yoksa seçimleri beklemeniz olacaktır.

Hükümet değişse de değişmese de önümüzdeki bir yıl içerisinde kayda değer bir şey olmaz. Bu duruma 6 ay'da gelmedik, 2016'dan bu yana ekonomi kötüye gidiyor. Yaklaşık 7 senedir katlana katlana kötüye gidiyor yani. O yüzden kısa sürede devasa değişimler olmaz diye düşünüyorum.

Nasıl böyle bir çıkarım yapabiliyorsunuz ?
Öğrencilere sıfır araçta ÖTV kaldıracak ama bu ters mi teper bilemeyiz, çünkü çeteleşmiş bir galericiler grubuna sahibiz. Araçlar fabrikadan çıkmadan el koyan mafya galericiler. Yine bir yolunu bulur ÖTV'siz şekilde araçları depolayıp 5 katına ilana koyar huur çocukları. Teslaları ülkeye getirip de fabrika sıfır Teslaya 1.5M isterken bu galerici mafyalar 3 milyon TL fiyat istiyorlardı.

Hükümet değişse de değişmese de önümüzdeki bir yıl içerisinde kayda değer bir şey olmaz. Bu duruma 6 ay'da gelmedik, 2016'dan bu yana ekonomi kötüye gidiyor. Yaklaşık 7 senedir katlana katlana kötüye gidiyor yani. O yüzden kısa sürede devasa değişimler olmaz diye düşünüyorum.
Kötüleşme 2016'da başlamış olabilir ancak fiyatlar gerçekten 6 ayda katladı. Sonra artarak devam etti. 6 aylık periyorlar halinde sıfır araç fiyatlarını karşılaştırırsanız daha iyi anlayabilirsiniz.

Ben olsam beklerdim. Döviz kurlarının etkisi bir yana bizim haklımızın şişirdiği fiyatlara etkisi olacaktır. Art niyet piyasayı şişiriyor maalesef, buna etkisi olsa yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı