Otomobil piyasası hükümet değişikliğinde nasıl şekillenir?

Kötüleşme 2016'da başlamış olabilir ancak fiyatlar gerçekten 6 ayda katladı. Sonra artarak devam etti. 6 aylık periyorlar halinde sıfır araç fiyatlarını karşılaştırırsanız daha iyi anlayabilirsiniz.

Ben olsam beklerdim. Döviz kurlarının etkisi bir yana bizim haklımızın şişirdiği fiyatlara etkisi olacaktır. Art niyet piyasayı şişiriyor maalesef, buna etkisi olsa yeter.
Demek istediğim şey, 6 ay içerisinde halka oh be dedirtecek bir iyileşme olamaz. Evet ufak ufak iyileşmeler olabilir ama bu refah seviyesini 6 ayda üçe beşe katlayacak düzeyde olmaz. Tamam belimizi doğrulttuk diyebilmemiz için hem enflasyon hem de dolar'ın tek hanelere düşmesi gerekiyor. Bu da uzun ve istikrarlı bir süreç demek.
KK her ne kadar güzel vaatler verse de, çoğu kısa sürede imkansız şeyler. Millet sanıyor ki KK seçilirse 15 Mayıs'a her şey farklı olarak uyanacağız. Yok öyle bir Dünya.

Seçimden sonra dolar yükselir, pek mantıklı değil.

Arabaları ucuzdan alıp 2 katına satarlar yine merak etme. 😂
Yok. Çok zor. Artık eskide kalacak öyle işler.

Eğer böyle bir ÖTV planı yapılırsa, ben hiçbir satıcıya, galericiye, stokçuya bağlı olmak zorunda olmayacağım. Kafamın estiği gibi istediğim markanın yetkili servisine gidip showroom'dan beğendiğim arabayı ÖTV'siz bir şekilde alıp çıkacağım. 😎

Yok. Çok zor. Artık eskide kalacak öyle işler.

Eğer böyle bir ÖTV planı yapılırsa, ben hiçbir satıcıya, galericiye, stokçuya bağlı olmak zorunda olmayacağım. Kafamın estiği gibi istediğim markanın yetkili servisine gidip showroom'dan beğendiğim arabayı ÖTV'siz bir şekilde alıp çıkacağım. 😎
Adam akrabasını yazar alır arabaları stoklar.
Dükkanları kapatıp internetten satışa geçseler iyi olur, sarı sitede 2023 model 900.000 TL'ye 1.6 Multijet Egea görünce şaşırdım.
Sanki Mercedes alıyoruz.

Aynı durumdayım. Bende merakla bekliyorum. Beklemek en mantıklı olanı. Sadece 1 senede fiyatlar 2 katını geçti.
Ayrıca kk nın ilk 100 günde ötv işlemini yapacağını belirtmişti. Bir umut..

Peki ötv sıfırlansa 400-450 bandında hangi arabayı almak mantıklı olurdu?

Hükümet değişse de değişmese de önümüzdeki bir yıl içerisinde kayda değer bir şey olmaz. Bu duruma 6 ay'da gelmedik, 2016'dan bu yana ekonomi kötüye gidiyor. Yaklaşık 7 senedir katlana katlana kötüye gidiyor yani. O yüzden kısa sürede devasa değişimler olmaz diye düşünüyorum.
6 ayda gelmedi zaten. 2017 REFERANDUMU İLE GELDİ!!

KK gelirse ilk 6 ay 2. el fiyatlar inanılmaz ucuzlar.
Neye göre hocam?

Aynı durumdayım. Bende merakla bekliyorum. Beklemek en mantıklı olanı. Sadece 1 senede fiyatlar 2 katını geçti.
Ayrıca kk nın ilk 100 günde ötv işlemini yapacağını belirtmişti. Bir umut..

Peki ötv sıfırlansa 400-450 bandında hangi arabayı almak mantıklı olurdu?
KK ÖTV'yi kaldırırım demedi gençlere ilk araba alımında kalkacak dedi. Millet bunla beraber çocuğunun üstüne araba alır. Muhtemelen Passat tarzı arabalar o civarlara düşer Insıgnıa Passat Talisman veya 508 mantıklı olabilir ve bana göre en iyisi 508.

Adam akrabasını yazar alır arabaları stoklar.
Dükkanları kapatıp internetten satışa geçseler iyi olur, sarı sitede 2023 model 900.000 TL'ye 1.6 Multijet Egea görünce şaşırdım.
Sanki Mercedes alıyoruz.
Tok satıcıların büyük payı var bu piyasada. Çoğu satmam ama iyi paraya alacak bir keriz bulursak verir modelini yükseltiriz diye düşünüyorlar. Çoğu da başarılı oluyor bu konuda. Ama 900 bini Egea'ya kimse vermez o baya bir bekler bence.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı