Otorapor Oto Ekspertiz Nasıldır?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Öncelikle YouTube linkini koyalım hemen :OTORAPOR
2016 trafiğe çıkışlı bir araç modelinin kontrolünü sağlamak amaçlı Çakmak Tepe Üstü şubesine götürdük.
Randevumuz saat 11'e olduğu halde 2 araç daha alındı bizden önce, randevu sisteminde karışıklık olduğu söylendi sebebini sorduğumda da. Zaten randevu alma sayfası da çökmüş durumda şuan.
375TL para verdiğim bir hizmet için, randevu alarak gittiğim bir hizmet için fazladan 40 dakika bekletilmek hiç hoş olmadı baştan bunu söyleyelim. Aracı ben satın alıyor olsam kıllık yapar geri dönerdim açıkçası :)

İçeride bekleme odaları var, TV - belgesel - çay - kahve - su olayı güzel, vakit geçer insan sıkılmaz yani.
375TL vermişken şu kahve tozlarından cebe biraz saklayıp eve götürsem mi moduna girmiyor değil insan :)

Mekaniğinden anlamam ancak arabanın altını üstüne getiriyorlar. Kırmızı araç, almak için test ettirdiğimiz.
Gönül ister BMW bizim olsun :)

İleri geri kaçmasın diye koruma takozları var hidrolik sistemde.
20171113_112513.jpg

Bu tip hidrolik sistemler çok daha güvenli ayriyeten.
20171113_112524.jpg

Araç görüldüğü gibi bu ; Boya kalınlığı ölçülünce boya çıkmadı ve 2016 trafiğe çıkışlı olduğu için fazla irdelenmedi haliyle. Gerek de yok.
20171113_112506.jpg

Aracın 501 noktasına baktıklarını iddia ediyorlar. Ses sistemine kadar da kontrol ediliyor zaten.
20171113_113505.jpg

Araç fırlamasın diye kemer ile sabitlenip maksimum limitlerinde 5KM yol yaptırılıp gerçek hayatta kaç beygir sunduğu ve motorun ne denli sağlıklı çalıştığına bakılıyor. Otomatik şanzıman olduğu için vites geçişleri de aynı şekilde.
Adsız.jpg

Günün sonunda iş bittiğinde raporlarla beraber bir usta gelip durumu anlatıyor. Plakadan cezalara, ilk sahibinden birçok detaya kadar kontrol ediliyor bu pakette. Bu motor testi de altın pakete ait.
Verilen rapor da ileride satacak olursanız ilgili tarih ve kilometre için sağlam bir delil oluyor.
20171113_113700.jpg

Aracı sorarsanız kusursuz çıktı, sağında solunda oluşan ufak çizikler dışında hiçbir sorunu yok. 1-2 seneye boyalı 1-2 parçası mutlaka olur diye tahmin ediyorum, İstanbul karmaşasında boya takıntısı saçmalıktan ibarettir zaten.

Önemli olan arabanın ne kadar diri olduğu, darbeler karşısında ne tepki verdiği. Bir tümsekten geçerken arabanın ne mal olduğunu çok güzel anlıyorsunuz büyük ölçüde. Veya çevre yolunda az kullandığınızda aracın ne denli kendinde olduğu anlaşılıyor.

Yalnızca sitede 337TL fiyat verilirken bayide 375TL fiyat çekilmesi ve fazladan 40TL bekletilmek asabımı bozdu. 337TL fiyat yalnızca internet üzerinden ödemelerde geçerliymiş. Canlı kanlı gelmişiz, 40 dakika bekletiyorsunuz birde 375TL fiyat çekiyorsunuz tek sıkıntı buydu.
375TL veriyorsam bekletilmeyeceğim, bekletiliyorsam da 375 diye diretilmeyecek bana sorarsanız.
Onun dışında verdikleri hizmetten gerçekten çok memnun kaldım, herkese öneririm.
76.000TL araç alırken 375TL verip gönül rahatlığı almak büyük bir güven sağlıyor.

Randevu olayı da bize denk gelmiştir tahminen, normalde bu tip sorunlar yaşandığını zannetmiyorum.
Yalnızca tarafsız incelediğim için böyle bir olay yaşadığımızı aktarmak istedim.
Raporları paylaşmıyorum çünkü kişisel bilgiler de var belgelerde.
20171113_112343.jpg

Son düzenleme:
Aracınız hayırlı olsun, yıl bitmeden bizde bi araç almayı düşünüyoruz. Güzel yorumlarınız beni Otorapor'a yönlendirdi. Bakalım bizim aracımız nasıl çıkacak :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı