Çözüldü Outlook hesabıma farklı adreslerden giriş yapılmaya çalışılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

merkaNz

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, birkaç gündür müzdarip olduğum sorunu sizlere aktarmak istiyorum. Outlook hesabım uluslararası pazardaymış gibi oradan oraya şuradan şuraya dermişcesine erişime açılıyor. Neyse ki Microsoft bunları algılayıp erişimi kabul etmiyor fakat ben yine de önlem almak istiyorum. Nedir bu neden başıma geliyor var mı çözümü olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
2FA aktif edip temiz olduğundan emin olduğunuz bir bilgisayardan şifrenizi değiştirin, SMS doğrulamasından Authenticator uygulamalarına kadar ulaşabileceğiniz bütün yedek doğrulama sistemlerini aktif edin. Geriye yapacak ekstra bir şey kalmıyor.
Mail bilginiz sızdırılmış ise bundan dolayı deniyorlardır, benim de bir mail adresim sızdırılmıştı ve sürekli Çin gibi lokasyonlardan giriş denemesi yapılıyordu. 2FA+kurtarma bilgilerini ekledim ve sorun kalmadı.
2FA aktif edip temiz olduğundan emin olduğunuz bir bilgisayardan şifrenizi değiştirin, SMS doğrulamasından Authenticator uygulamalarına kadar ulaşabileceğiniz bütün yedek doğrulama sistemlerini aktif edin. Geriye yapacak ekstra bir şey kalmıyor.
Mail bilginiz sızdırılmış ise bundan dolayı deniyorlardır, benim de bir mail adresim sızdırılmıştı ve sürekli Çin gibi lokasyonlardan giriş denemesi yapılıyordu. 2FA+kurtarma bilgilerini ekledim ve sorun kalmadı.

Çözüm
Bunların hepsini zaten kullanıyorum, fakat eğer gözden kaçırdığım bir şey var ise tekrar ayarlarımı inceleyeceğim, teşekkür ederim.

2FA aktif edip temiz olduğundan emin olduğunuz bir bilgisayardan şifrenizi değiştirin, SMS doğrulamasından authenticator uygulamalarına kadar ulaşabileceğiniz bütün yedek doğrulama sistemlerini aktif edin. Geriye yapacak ekstra bir şey kalmıyor.

Merhaba, rahatsız ettiğim için özür dilerim. Öncelikle bu yazıyı yazmamın sebebi, sorunun bir türlü gitmemesi. Microsoft hesabımda satın aldığım ürünler olduğundan hesabımı komple değiştiremiyorum. Yeni bir e-posta ekleyip onu birincil hesabım yaptım ve eskisini sildim. 2FA'yı bırakın, Microsoft authenticator bile kullanıyorum. Bugüne kadar ki denemelerin hiçbiri başarılı olamadı, fakat günde 5-6 kez farklı farklı ülkelerden giriş denemesi yapıldığı bilinciyle yaşamak beni bayağı bir rahatsız ediyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı