Oveclock nedir, nasıl yapılır?

Overclock ekran karti veya işlemcinin gucunu attirdigina dair kulaktan savma seyler duydum. Bilen biri anlatabilir mi?
Evet arttırılabilir ama bu modelden modele değişir ve yüksek soğutma performansı gerektirir.

Overclock ekran karti veya işlemcinin gucunu attirdigina dair kulaktan savma seyler duydum. Bilen biri anlatabilir mi?
Hocam Google'dan veya Youtube'dan öğrenebileceğiniz bir şeyi neden konu açıyorsunuz. Hadi açtınız daha önce pek çok açılmış konu var.

Hocam kafanıza göre veya forumdaki her yazanın lafına uyup overclock yapmayın.
Bilen biri ile yapın.

Hız aşırtma olarak düşünebilirsiniz. RAM, GPU CPU gibi gibi parçalara yapılır. Amaç fabrika hızlarının üstüne çıkıp daha çok performans almak. Çoğunlukla iyi bir soğutma gerekli olur. Ve test edilip doğru yapılması gerekir.

Hocam Google'dan veya YouTube'dan öğrenebileceğiniz bir şeyi neden konu açıyorsunuz. Hadi açtınız daha önce pek çok açılmış konu var.

Hocam sorduk iste niye boyle zorla veriyormus gibi bir triplere girdiniz anlamadim ayrica Google bakmayi bizde biliyoruz ama kisa mantikli ve tecrubeli bir arkadasin cevabiyla Google bir olmuyor bu forumunda amacı bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı