Overclock ekran kartıma zarar verir mi?

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar başlıkta da belirttiğim gibi overclock işlemi ekran kartıma zarar verir mi? Core clock(MHz) bölümünü en sona çektim 50 50 arttırarak 750'ye kadar aldım. Ama Memory clock(MHz) hızını arttıramıyorum bilgisayarımda görüntü sürücüsü yanıt vermiyor yazıyor. Memory clock(MHz) nasıl arttırabilirim?
Not: Şu anda Memory clock(MHz) 448.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Hata veriyorsa devam etme işte, daha fazla OC yemiyor demektir. Eski kartlarda OC yapmayı önermiyorum, pek performans artışı sağlamıyor, üstüne daha çok güç çekip daha fazla ısınıyor. Ayrıca eski kartlar için tehlikeli bir işlem.

Hata veriyorsa devam etme işte, daha fazla OC yemiyor demektir. Eski kartlarda OC yapmayı önermiyorum, pek performans artışı sağlamıyor, üstüne daha çok güç çekip daha fazla ısınıyor. Ayrıca eski kartlar için tehlikeli bir işlem.

Hocam pasif soğutma var FurMark testini yaklaşık yarım saat çalıştırdım 63 dereceyi geçmedi bu arada ekran kartım HD 3450.

8-10 FPS artış sağladı hocam eski kartlarda pek performans artışını sağlamadığını bende biliyorum ama benimkinde nasıl arttı bilemiyorum :)

Hocam pasif soğutma var FurMark testini yaklaşık yarım saat çalıştırdım 63 dereceyi geçmedi bu arada ekran kartım HD 3450.
Çok eski ve güçsüz bir kart, OC yapmanın bir fayda edeceğini sanmıyorum. Eski kartlarda kontrolsüz bu işleri yapınca kartı yakmaya kadar gidebiliyor durumlar.
8-10 FPS artış sağladı hocam eski kartlarda pek performans artışını sağlamadığını bende biliyorum ama benimkinde nasıl arttı bilemiyorum :)
Hangi oyunda?

League of Legends.
LoL gibi oyunlarda zaten FPS genelde oldukça yüksek olduğu için 8-10 FPS pek artış sayılmaz. Ben RX 560 kartıma ufak bir OC yaptığımda bile LoL'de 15-20 FPS fark ediyor mesela. Unigine Superposition yapın bakalım 1080p Low ayarlarda, hem stok hem de OC'lu olarak. O zaman az çok anlarsınız farkı.

LoL gibi oyunlarda zaten FPS genelde oldukça yüksek olduğu için 8-10 FPS pek artış sayılmaz. Ben RX 560 kartıma ufak bir OC yaptığımda bile LoL'de 15-20 FPS fark ediyor mesela. Unigine Superposition yapın bakalım 1080p Low ayarlarda, hem stok hem de OC'lu olarak. O zaman az çok anlarsınız farkı.
hocam oyunlarda aniden görüntü gidiyordu ve görüntü sürücü yanıt vermeyi kesti diye hata çıkıyordu şuanda bu ayarlar ile çözülmüş gibi duruyor ve 10 fps dediğim hissedilecek bir fps artışı sağladığını söyleyebilirim

Geri
Yukarı