Overclock için PSU önerisi

FurkanK21

Centipat
Sistemime overclock yapıyorum çok eski bir sistemim var şu an ve gereksiz yüklendiğimi fark ettim.
E7600 işlemciyi 3.06 GHz'den 3, 61 GHz'de kullanıyorum bu siteden sistem bileşenlerimi seçtiğimde elimdeki PSU (230W) yetersiz gözüküyor.
Ama sistemde kapanma olmuyor sıcaklıklar 62 dereceye kadar geliyor yüksek profilli bir soğutucum var (kule değil)
Arkadaşımdan P55 anakartını alıp onu kullanacağım.
X3440 veya X3470 satın alıp 4 GHz yapmaya çalışacağım bunun için ve şu anki sistemin güç kaynağı yetersiz olduğu için PSU bakıyorum.
Birkaç PSU önerisi ve bildiğininiz yaklaşmamam gereken markaları söyleyebilir misiniz? Son olarak site doğru mu kullanan var mı? İşlemciye verilen voltajı da seçebilidiğimiz için nokta atışı yapabiliyormuşum gibi düşünüyorum. Umarım yardımcı olursunuz teşekkürler.
Bütçe şu an: 400 (biraz arttırabilir 600 geçmesin lütfen) RX 470, 480, 570, 580 kartlarından birini almayı planlıyorum yaz aylarında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı