Overclock işlemciye mi yoksa ekran kartına mı yapılır?

ByOver

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
nvidia geforce gtx 1650 4gb
Anakart
Asustek Computer Inch. (h110m-k)
İşlemci
İntel(r) Core(TM) i5-6500 Cpu @ 3,20 GHZ
Selamlar.

Arkadaşlar overclock yapmayı düşünüyorum kimisi anakartına yapıyor kimisi ekran kartına veya işlemciye overclock yapmama yardımcı olur musunuz?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciye de yaparsın ekran kartına da. Ne için overclock yapacaksınız?

İşlemciye de yaparsın ekran kartına da. Ne için overclock yapacaksınız?

FPS arttırmak ve bana katabileceği değer kadar almak istiyorum oyunlarda bilinmeyen bir drop yiyorum özellikle CS:GO ve Valorant gibi savaş oyunlarında belki FPS yükseltirsem bir nebze geçer.
İşlemcin OC desteklemiyor.
Ekran kartın tek fanlı ve kasa hava akışın kötü ise OC ciddi ısınmalara sebep olabilir.

Ekran kartım 2 fanlı ve kasada 4 fan var hava akışı gayet iyi hatta kasa yerde olduğu için kasadan gelen rüzgar ayağımı üşütüyor :D

FPS arttırmak ve bana katabileceği değer kadar almak istiyorum oyunlarda bilinmeyen bir drop yiyorum özellikle CS:GO ve Valorant gibi savaş oyunlarında belki FPS yükseltirsem bir nebze geçer.

Ekran kartım 2 fanlı ve kasada 4 fan var hava akışı gayet iyi hatta kasa yerde olduğu için kasadan gelen rüzgar ayağımı üşütüyor :D
O zaman ekran kartına yapabilirsin.

Senin sorunun başka. Throttle sebepli sistem performansı sürekli değişiyor.

Bilmiyorsan hiç bulaşma diye bir atasözüm var.

Dostum güzel bir söz fakat Valorant ve CS:GO'da oyunu yüksek ayarlarda akıcı oynayabiliyorum fakat rakip önüme çıkınca drop yiyorum ayarları düşüğe çekincede aynısı oluyor dedimki belki overclock yaparsam geçer diye düşünüdüm.
O zaman ekran kartına yapabilirsin.

İşte MSI Afterburn var ama nasıl yapacağımı bilmiyorum az çok anladım uygulamayı ama bir türlü tutturamıyorum ayarı bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen :D
Senin sorunun başka. Throttle sebepli sistem performansı sürekli değişiyor.

Çözülmüyor işte Eren rakip takıma ateş etmeye başlayınca sistem ağırlaşıyor çözemedim gitti 144 Hz ekran da var niye böyle oluyor anlam veremiyorum.
aranızda ekran kartına overclock yapmış deneyimli biri var mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı