Overclock işlemi nasıl geri alınır ?

MemoFlash

Hectopat
Daha fazla  
Ben 2 gün önce PC'min yavaş olduğunu düşünüp overclock işlemine baş vurmuştum. Stabil şekilde arttırıyordum ve sonra yanlışlıkla farkında olmadan ayarları en sona çekip CS'ye girmişim ve bilgisayarım çöktü ve bilgisayarı yeniden açtım ve overcloack programını sildim :) Diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı çıkmıyordu işlemciyle ilgili fakat CS:GO da oynaya basıyorum. Ev oyun açılıyor siyah ekran verip kapanıyor. Sonra sorunu gözlemlemek için overcloack programını tekrar indirdim ve sol tarafta üst üste MHZ yazıları var ve altında ne durumda çalıştığını yazıyor. Tahmin ettiğime göre ben bilgisayarın masaüstündeyken o sayı 500 falan bazı oyunlarda da en fazla 1000'e çıkıyor ama CS'ye girince bi anda 2500 civarlarına fırlıyor. Bir arkadaş da bu sorunu yaşamış yanlış OC yaptığı için GHZ düşürdüm sorun düzeldi dedi. Ama ben nasıl GHZ düşürüceğimizi bilmiyorum. Bana nasıl GHZ düşürebileceğimizi anlatabilir misiniz yada başka bir çözüm yolu önerir misiniz? GHZ düşürme işlemi olmazsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle wattman hatası alıyorsunuz. Ekran kartınız amd ise (ki wattman için amd gerek) yeni bir amd yazılımının çıkmasını bekleyin. (Mesela adrenalin)

Ben 2 gün önce PC'min yavaş olduğunu düşünüp overcloack işlemine baş vurmuştum. Stabil şekilde arttırıyordum ve sonra yanlışlıkla farkında olmadan ayarları en sona çekip CS'ye girmişim ve bilgisayarım çöktü ve bilgisayarı yeniden açtım ve overcloack programını sildim :) diğer oyunlarda hiçbir sıkıntı çıkmıyordu işlemciyle ilgili fakat CS:GO'da oynaya basıyorum. Ev oyun açılıyor siyah ekran verip kapanıyor. Sonra sorunu gözlemlemek için overcloack programını tekrar indirdim ve sol tarafta üst üste MHz yazıları var ve altında ne durumda çalıştığını yazıyor. Tahmin ettiğime göre ben bilgisayarın masaüstündeyken o sayı 500 falan bazı oyunlarda da en fazla 1000'e çıkıyor ama CS'ye girince bir anda 2500 civarlarına fırlıyor. Bir arkadaş da bu sorunu yaşamış yanlış OC yaptığı için GHz düşürdüm sorun düzeldi dedi. Ama ben nasıl GHz düşürüceğimizi bilmiyorum. Bana nasıl GHz düşürebileceğimizi anlatabilir misiniz ya da başka bir çözüm yolu önerir misiniz? GHz düşürme işlemi olmazsa.

"Overclock" yaptığın programı yükleyip eski GHz'ine düşür.

Ben overclock yaptığımda Windows başlarken başlat a bastım ve çok pişmanım nasıl iptal edeceğim overclock istemiyorum (GPU overclock yapıldı)

1642690942119.png

Bu boşatki yani default hali hocam.

1642691053238.png

Bu da GPU Z programı Memory kısmına baktıgımda 1752 MHz yazıyor yani yapılan aşırtma ve fanlarım ses çıkarıyor oyunlarda ve uzun süre kullanımda çözüm önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı