Overclock Sonrası Donma

Özgür Baran

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI Z77A-G43
İşlemci: Core i5 3570K Soket 1155 3,4GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
Ram: Corsair 4Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual
Harddisk: 240 Gb Ocz Vertex 460
Güç Kaynagı: X-Calibre XCP-A600 - XIGMATEK

Bios güncellemeleri ve program güncellemelerini yaptıktan sonra, Overclock yaptım 3.4 GHz olan işlemci, 4.0 Ghz Voltajsız olarak cıkardım. 4.1 4.2 4.3 olarak 1 gün kullandım ve hiç bir sıkıntı yaşamadım. 4.4Ghz -4.5Ghz yaptıgım zaman yüke girdiginde bilgisayar kilitleniyor. Isı değerlerine gelicek olursak en yüksek 4.5Ghz'de 58 derece gördüm boşta.
Not: 1333'de çalışan Rami 1600Mhz yaptım

Adsız.png

Ram:
Adsız22.png

Sıcaklık Değerleri:
Adsız223.png

Üyeliğim yeni olduğu konus yanlış yerde ise kusurlarım affola.

Sistemimi Bundan 1 saat önce açamadım, Bios pilini çıkarıp 5-10 dk sonra tekrar taktım. Eski haline döndü ve açıldı. 4.6 GHz'e voltajsız olarak cıktığımda. Post ekranı gelmeden bilgisayar kapanıyor ve 5-10 sn sonra otomatik olarak tekrar açılıyor. Bu sürekli tekrar ediyor, ısınma olmuyor.

Ne konuda götüreceğimi anlamadım bilgisayarcıya, bilgisayarım şuan açık 4.0GHz stabil olarak çalısıyor. Prime95 ile 2 saat, test etmiş bulunmaktayım.

Sistemimi Bundan 1 saat önce açamadım, Bios pilini çıkarıp 5-10 dk sonra tekrar taktım. Eski haline döndü ve açıldı. 4.6 GHz'e voltajsız olarak cıktığımda. Post ekranı gelmeden bilgisayar kapanıyor ve 5-10 sn sonra otomatik olarak tekrar açılıyor. Bu sürekli tekrar ediyor, ısınma olmuyor.
Sürekli tekrar ediyor dediğin için dedim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı