RAM'e temas sonrası donma

toprakefe22

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın son zamanlarda performansının düşüşünü hissettmiş gibiydim. Bilgisayarımın içini açtığında bakınırken RAM'i diğer slota geçireyim dedim. RAM'i diğer slota geçirdikten sonra bilgisayarı açmaya çalıştım. Bilgisayar açılırmış gibi oldu ve kendini 3-5 kere tekrarladıktan sonra açıldı. Fakat RAM'i elledikten sonra ekran bir anda dondu ve monitörde değişik değişik izler çıktı. Bunun sebebi nedir? Durumum yok inşallah çok büyük bir sıkıntı değildir.
  • MSI H110M-Gaming
  • İ5 7400
  • 8 GB HyperX Fury RAM
  • HD 630
  • 128 GB Sandisk SSD
  • 1 TB WD HDD Blue
  • 300W Everest Power Supply

Hocam üzerinizde statik elektrik birikmiş olabilir keşke dokunmasaydınız. Çalışırken statik elektrik tüm cihazlara zarar verir. Sizin de RAM'inize zarar vermiş olabilir. Eğer bilgisayarı normal açtınız kullanıyorsanız sıkıntı yok. Bir daha tekrarlamayın eğer kullanamıyorsanız RAM'i çıkarıp deneyiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üzerinizde statik elektrik birikmiş olabilir keşke dokunmasaydınız. Çalışırken statik elektrik tüm cihazlara zarar verir. Sizin de RAM'inize zarar vermiş olabilir. Eğer bilgisayarı normal açtınız kullanıyorsanız sıkıntı yok. Bir daha tekrarlamayın eğer kullanamıyorsanız RAM'i çıkarıp deneyiniz.
rami eski yerine taktım güç yokken değiştrdim fakat anakarta hafifçe bastırınca görüntü gidiyor bilgisayar donuyor
Kardeşim, inşallah bilgisayar çalışıyorken ellememişsindir. Eski slota geri takıp açmayı deneyin.
denedim ama bir şey farkettim anakarta çok hafif dokununca ekran donuyor bilgisayar mavi ekran veriyor veya tamamen donuyor

Garantisi var ise garantiye ver. Anakartında anormal bir durum var.
20190623_233714.jpg

V
Garantisi var ise garantiye ver. Anakartında anormal bir durum var.
Bence de onu gibi bir şey açtiğimda debug ledlerden DRAM ve CPU ışıkları yaniyor pc kapaniyor

rami eski yerine taktım güç yokken değiştrdim fakat anakarta hafifçe bastırınca görüntü gidiyor bilgisayar donuyor

denedim ama bir şey farkettim anakarta çok hafif dokununca ekran donuyor bilgisayar mavi ekran veriyor veya tamamen donuyor
Anakart yada Ram ile ilgili olmali eger ki anakarttan kaynakliysa sebebi yerine duzgun yerlesmemesi, metal temasi veya ram slotlarinda toz birikmesi, temas uclari kirilmasi gibi durumlar varken ramle ilgili statik birikmesi yada uzerindeki ciplerle alakali olabilir. Size onerim duzgun caliatigindan emin oldugunuz bir ram bulup etrafinizdan anakartinizda deneyin. Sorun cozulurse ram kaynaklidir cozulmezse anakart kaynaklidir. Bu adimdan sonra daha detayli tetkiklerle soruna yonelik cozum gerceklestirilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı