Overclock Sonrası GTA V Kasma Sorunu

BabaKing71

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
-Q6600 2.40 GHz işlemci
-HD 5770 (overclocklu 940 MHz) ekran kartı
-Ga-G41MT-S2 anakart
-6 GB 1333 MHz RAM
-400 watt PSU

Bu sistem ile GTA V oynarken işlemcim 80 derece %90 civarı bir kullanım mevcut. Kasma yok oyunda. Bu değeri düşürmek için işlemciyi 3.00 GHz'e çıkardım. Overclock sonrası işlemci kullanımı %80 civarlarına düştü fakat oyunda istemsizce bir kasma var. Dağda olsun şehir içinde olsun FPS düşüşüne sahibim. Sizce neden böyle bir şey oldu. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bir şey farkettim, bugün GTA V' de ram kullanımı 4000 MB' dan fazlaydı.

Overclock yapınca işlemci kullanımı düşüyor fakat oyunda daha fazla kasma oluyor. Normalde kasma olmaması gerekmez mi ?
Hayır. Size örnekle açıklayayım:
Siz tofaş araba kullanıyorsunuz. 1.5 motoru 1.6 yapıyorsunuz, arabam daha hızlı oldu diyerek yükleniyorsunuz. İşte sorun orada. Bu konuda buna benzer. Zaten o işlemciyi OC yapmak iyi değil.

Hayır. Size örnekle açıklayayım:
Siz tofaş araba kullanıyorsunuz. 1.5 motoru 1.6 yapıyorsunuz, arabam daha hızlı oldu diyerek yükleniyorsunuz. İşte sorun orada. Bu konuda buna benzer. Zaten o işlemciyi OC yapmak iyi değil.

Yanlışınız var. O.C. için en uygun 775 PIN işlemcilerdendir. Voltajsız 3.2 GHZ de stabil çalışıyor. Bu yeterli değil mi?

Overclock genel olarak performans artışı sağlamak için yapılır. Benim tek sorunum ''Neden GTA V veya diğer oyunlarda drop yiyorum?'' Konuyu açarken GTA V yazdım fakat ETS 2 olsun, CS:GO' da bile anlık kasmalar oluşuyor ve sadece işlemciyi Overclock yaptıktan sonra başıma geliyor bunlar. Bu işlemciyi 3 GHZ veya daha fazla hız aşırtma yaparak GTX 750 ile kullananlar var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı