Overclock tehlikeli midir, nasıl yapılır?

Merhabalar;

Over Cloak doğru işlemde yapıldığında tehlikesi yoktur. Amd' nin kendi yazılımın yapabilceğin Over Cloak ayarı var orada istediğin şekilde ayarlıyabililirsin. Ama Başka bir program ve Donanımsal Over Cloak için bilgili olman gerekmektedir.

Üst düzey bir Over Cloak istiyorsan soğutma sistemininde artması gerekmekte. Bana sorarsan Amd' nin kendi yazılımı ile gerekli Over Cloak işlemini tamamla. Üst düzeylere çıkmaya gerek yok.

Merhabalar;

Over Cloak doğru işlemde yapıldığında tehlikesi yoktur. Amd' nin kendi yazılımın yapabilceğin Over Cloak ayarı var orada istediğin şekilde ayarlıyabililirsin. Ama Başka bir program ve Donanımsal Over Cloak için bilgili olman gerekmektedir.

Üst düzey bir Over Cloak istiyorsan soğutma sistemininde artması gerekmekte. Bana sorarsan Amd' nin kendi yazılımı ile gerekli Over Cloak işlemini tamamla. Üst düzeylere çıkmaya gerek yok.
Over Cloak değil Overclock

Overclock tehlikelidir. Çok deneyimli ve bilgili, hangi ayarları ne derecede kullanbileceğini bilen biri olman lazım. Eğer donanımlar iyiyse hiç uğraşmamak lazım. Donanım ölebilir ki bu çok olası birşey overclock olayında. Kendi deneyimlerimden biliyorum. Başarılı bir overclockta muhtemelen gözle çok farkedilmeyen bir fps artışı sağlayacaktır ama donanımı kızartması mümkün olduğu için son derece gereksiz bir işlemdir. Dolar kurunu ve zaten çok pahalı olan donanımları düşününce oc olayına girmeyin derim , elinizdekinden de olursunuz. Oc yapanlarda zaten can sıkıntısı veya donanımı bozmak için yapar. 😀

bu arada 6 sene önceki konuyu hortlatmışım farkında değilim 🤣

Son düzenleme:

Geri
Yukarı