Overlock'ta CPU'nun 85 derece olması normal mi?

RiotClient.dll

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, overlock yapıyorum GT1030 ekran kartına CPU 85 derece, GPU 70, 71 değerler normal midir? CoreClock 190 bastım, MemoryClock 300.

Ekran kartına OC yapıyorsun ama işlemci ısınıyor. Burada bir şeyler yanlış gibi. Muhtemelen işlemcin OC'den öncede ısınıyordu. Ekran kartına yapılan OC'nin işlemci sıcaklığına çok etki etmemesi gerekir. (Hatta neredeyse hiç etki etmemesi gerekir.) İşlemci macununu yenilemeyi düşünmelisin gibi.

Kimse sana Memory Clock'u şu kadar yaparsan bir şey olmaz Core Clock'u şu kadar yaparsan bir şey olmaz gibisinden yorum yapamaz çünkü her çipin OC potansiyeli aynı değil. Sen 500'de crash yersin, ben 600'de sorunsuz kullanırım gibi. Deneme yanılma işidir. 1030'da zaten Power Limit ayarlanmıyor, karta zarar vermen çok zor bir ihtimal. Çok çok siyah ekran alırsın, mavi ekran alırsın, PC reset atar, kullandığın uygulamadan atar. MSI Afterburner, yapılan değişiklikleri kalıcı kaydetmediğinden bir sıkıntı olmaz. Bilgisayarı yeniden başlatırsın, ayarlar sıfırlanmış olur.
Aynı ayarları tekrar mı yapacağım PC'yi kapatıp açınca?

Ekran kartına OC yapıyorsun ama işlemci ısınıyor. Burada bir şeyler yanlış gibi. Muhtemelen işlemcin OC'den öncede ısınıyordu. Ekran kartına yapılan OC'nin işlemci sıcaklığına çok etki etmemesi gerekir. (Hatta neredeyse hiç etki etmemesi gerekir.) İşlemci macununu yenilemeyi düşünmelisin gibi.
Hocam bu arada Kombusteri kapatınca değerler birden düştü normal değil mi? Yoksa oyun oynarken falan açık mı tutmam lazım?

Hocam bu arada Kombusteri kapatınca değerler birden düştü normal değil mi? Yoksa oyun oynarken falan açık mı tutmam lazım?
Kombuster'ın olayı yaptığın ayarı test etmek. Furmark çalıştırıyor aslında. CPU Burner'ı açmadan işlemcin bu kadar ısınıyorsa soğutma problemin vardır. Kombuster oyunlarda kapalı olacak, Afterburner açık olacak.

Geri
Yukarı