Overrated Bulduğunuz Oyunlar

Siz diyorsunuz 50 saat ben diyorum 90 saat. Benim için oyun yalnızca ana hikayeden ibaret değil. Bu mantıkla giriyorsanız oyunlara Bethesda veya CDPR oyunlarına girmemenizi tavsiye ederim. Çünkü doğal bir kıyaslama yapamazsanız suan olduğu gibi.

2.si RPG ile Önemli Seçimler/Zengin Hikaye oyun türlerini karıştırıyorsunuz yereldeki herkes gibi. Bu ifadenize göre JRPG tamamen yalan (Oynadığım 5 Jrpg de de hikayeye etki yok) veya Beyond Two souls rol yapma oyunu. Steam sayfasına bakarsanız dedigimi anlarsınız
Rpg karakter gelişimi yapılabilen tüm oyunlara verilen genel isim Assasins Creed Origins in veya God of War un olduğu gibi.

@DtSmile

Beyond Two Souls interaktif film, bizim konuştuğumuz konu ile alakası bile yok bu verdiğin örneğin. JRPG ise tamamen farklı. Yaptığın karşılaştırmalar ve verdiğin örnekler alakasız. Rol yapma sadece karakter gelişiminden ibaret de değil, karakter gelişimi rol yapmanın bir parçasıdır sadece. İnteraktif filmler ve birkaç istisna hariç diyalog seçme ve farklı sinematikler rol yapma oyunlarına özgüdür, çünkü rol yapma oyunlarının ana odağı bu olduğu için diğer şeyler fazla uğraşılmaz. Bknz: Skyrim. Mekanikler berbat ama seçenekler bol, ana odak bu çünkü.

Siz diyorsunuz 50 saat ben diyorum 90 saat. Benim için oyun yalnızca ana hikayeden ibaret değil.

Sen başta RDR 2 için "Hikâyede sadece 3-5 dakika değişiyor." dedin, ben de buna istinaden 1 buçuk saatlik bir değişim olduğu ile ilgili bir video ekledim. Sen video üzerine "90 saatlik oyun." deyince ben de oyunun 50 saatlik ana hikâyesi olduğunu gösterdim. Yan burada konumuz ana hikâye, çünkü başta "Hikâyede sadece 3-5 dakika değişiyor." diyen sendin. Şimdi de "Oyun benim için ana hikâyeden ibaret değildir." diyorsun. Ya ne dediğini bilmiyorsun ya da bilerek konuyu değiştiriyorsun. Şu yazdıklarını bir gözden geçir:

Seçtiğimiz yolun (iyi/kötü) sadece 3 5 dakika etkisini görmemiz Rockstar'a yakışmıyor.
3-5 dakikadan kastım buydu. Bu oyun 90 saat oynanışa sahip.

Son düzenleme:
Yan hikayelerde nereler değisiyor sevgili hocam bi söylermisin belki ben kaçırmışımdır. Kurtardigimiz veya yardimci oldugumuz insanlarin selam vermesini kastetmiyorum. Eyvallah güzel sekanslar çıkıyor. Ben ana hikaye 90 saatte mi bitiyor demisim. 90 saat süren oyun yazdim konuyu saptiran ta en basindan sizsiniz. Yan hikayeler oyunun icerigi degil mi. Buralarin degisebilmesi bir meziyet degil mi. Witcher 3 bunu pekala yapıyor. 2 tane de taş gibi dlc si var. 3 tane ana hikaye oynuyorsunuz icinde. Siz Mozart seversiniz ben Beethoven bunlar olabilir şeyler. Yazdıklarimda en basindan beri bu kadar buyutulecek dram cikarilacak seyler yoktu rdr ye de methiyeler düzdüm boşuna buyuttunuz Arthur candır tamam

Witcher 3 bunu pekâla yapıyor.

Aynı şeyleri söyleyip duruyorsun, buna önceden de cevap verdim. Ben Witcher 3 bunları yapmıyor demedim "Witcher 3 bir rol yapma oyunu ve RDR 2'deki animasyon/mekanik kalitesinin yarısına bile sahip değil, bir zahmet hikâyelerde değişebilen sinematiklere sahip olsun." dedim ve haklıyım bunda.

Witcher 3 bir rol yapma oyunu ve RDR 2'deki animasyon ile mekanik kalitesinin yarısı kadar kaliteli mekanikleri yok oyunun, bir zahmet yan görevlere uğraşsınlar ve değişen sinematikler olsun.

Kesinlikle Witcher 3 sırf Enis Kirazoğlu abarttı diye herkes koyun gibi sevmeye başladı yoksa Türkiye kitlesine kesinlikle hitap eden bir oyun değil

Hep aynı hikaye. Birisi bir oyunu beğenmiyor, hatta oyunu bile değil, bir kısmını birşeyi eleştiriyor.

Benim en overrated bulduğum oyun Super Mario'dur. Oynadık yıllarca işte, geçti bitti. Ama bitmiyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı