Overwatch satın alma ve rehber önerisi

Hayır, bu yanlış bir bilgi.

Blizzard, tam 6 sene önce Rusya WoW hesaplarını EU bölgesine dahil etti. Rus hesabına sahip oyuncular WoW'u 6 senedir EU Region'da oynayabiliyor. Yani dediğiniz gibi sadece o bölgenin sunucusunda ve o bölgenin ping değerlerinde oynamıyorsunuz.

Misal ben Shadowlands eklentisinin en üst paketini Rusya fiyatlandırmasıyla 750TL yerine 320TL'ye aldım ve EU sunucularında oynuyorum. Blizzard forum sitesinde bir çok oyuncunun bu şekilde yıllardır sorunsuz olarak oynadığını anlatan yorumları görmek mümkün.
bende alıcam fakat hangi vpn adresini kullandığını sorabilir miyim

bende alıcam fakat hangi vpn adresini kullandığını sorabilir miyim
Hangi VPN sağlayıcısını kullandığının bir önemi yok ki. Rusya bağlantısı olsun yeter. Benim yıllardır ücretli kullandığım bir VPN sağlayıcısı var. Çeşitli bölgeler üzerinden kullanıyorum. Sen ücretsiz bir tane bul, Rusya'yı seç gerisi önemli değil. Banlanırsın vs diyen olursa da inanma. Çoktan 750TL verenler öyle diyor genelde. Kendilerini avutmak için sanırım 😁 Dediğim gibi Blizzard forumlarında bu yöntemi kullanıp, hatta Support üzerinden GM'lerle OP'larla falan konuştuğunu, durumu anladıklarını ama anlayışlı davrandıklarını yazanlarla dolu. Eğer aylar sonra falan Support'a işin düşer de anlarlarsa Rusya'ya iş için gittiğini ama sonra Türkiye'ye döndüğünü söylersin. Senden Türkiye adresi falan isterler tekrar EU'ya sokarlar hesabını. Bu olacak diye bişey yok ama en kötü senaryo bu yani. Asla böbürlenmiyorum ama ne yapalım... Rusya'ya yaptıkları gibi henüz Türkiye'ye bölgesel fiyatlandırma yapmadıkları için ve kurlar böyle yüksek iken oyun zevkinden mahrum kalmak istemedim.

Hangi VPN sağlayıcısını kullandığının bir önemi yok ki. Rusya bağlantısı olsun yeter. Benim yıllardır ücretli kullandığım bir VPN sağlayıcısı var. Çeşitli bölgeler üzerinden kullanıyorum. Sen ücretsiz bir tane bul, Rusya'yı seç gerisi önemli değil. Banlanırsın vs diyen olursa da inanma. Çoktan 750TL verenler öyle diyor genelde. Kendilerini avutmak için sanırım 😁 dediğim gibi Blizzard forumlarında bu yöntemi kullanıp, hatta Support üzerinden Gm'lerle Op'larla falan konuştuğunu, durumu anladıklarını ama anlayışlı davrandıklarını yazanlarla dolu. Eğer aylar sonra falan Support'a işin düşer de anlarlarsa Rusya'ya iş için gittiğini ama sonra Türkiye'ye döndüğünü söylersin. Senden Türkiye adresi falan isterler tekrar Eu'ya sokarlar hesabını. Bu olacak diye bir şey yok ama en kötü senaryo bu yani. Asla böbürlenmiyorum ama ne yapalım... Rusya'ya yaptıkları gibi henüz Türkiye'ye bölgesel fiyatlandırma yapmadıkları için ve kurlar böyle yüksek iken oyun zevkinden mahrum kalmak istemedim.

Merhaba size bir sorum olacak ruble üzerinden satın alırken kredi kartınıza hangi adresi giriyorsunuz?

Ben Ukrayna VPN ile ruble üzerinden satın aldım 1-2 saat kadar oynayabildim ama sonra account starter Edition oldu ve paramın geri gönderildiğini söylediler. Sizce bunun sebebi Ukrayna VPN'i olması olabilir mi?

Ben Ukrayna VPN ile ruble üzerinden satın aldım 1-2 saat kadar oynayabildim ama sonra account starter Edition oldu ve paramın geri gönderildiğini söylediler. Sizce bunun sebebi Ukrayna VPN'i olması olabilir mi?
Olabilir. Rusya ve Ukrayna para birimleri normalde farklı. Battle.net hesabını kontrol et. Bölgesi nere olarak görünüyor kontrol et ve Rusya VPN'i kullan mutlaka.

Ücreti tahsil ederken değişik bir yöntem kullanıyorlar. 2-3 saat sürüyor gerçekten onaylanması ama bu arada oynayabiliyorsunuz. Yani ücret tahsilinde bir sıkıntı da olmuş olabilir. Farklı bir kredi kartıyla da denersen yararına olabilir. İyi oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı