Oylarımız çalındı mı?

Artık CHP de çalmalı.

İzmir'de CHP'nin oy çaldığına yönelik sosyal medyada da bir şeyler dolaşıyor. Ben iki tarafın da çaldığı için sustuğunu düşünüyorum yoksa ne CHP susardı ne de AKP susardı. Bu ülkede ne solcu ne de sağcı olmak istemiyorum çünkü iki taraf da fanatiklerle dolu. Sunni misin namaz var ama her türlü dalavere var. Alevi misin lafa gelince hak-Muhammed-Ali inancını benimsiyorum derler, her türlü hırsızlık dolandırıcılık mafyacılık yaparlar. Ben bu ülkenin insanına asla güvenmiyorum. Ne sol ne sağ iki taraf da aynı pisliğin farklı renklisi. Ne dini inanç yönünden ne insanlık ve dürüstlük yönünden ne birbirine saygı duyup kardeşçe yaşamak yönünden hiç umut verici değilsiniz. Vatan millet deyip, hüdapar ile anlaşan ile kuva-i milliyeciyiz deyip "100 yıllık özerklik hayalimizi gerçekleştirceğiz" diyenlerle gizli ittifak kuranlar bu ülkenin düşmanlarıdır. Muharrem Ince'yi de Sinan Oğan'ı da takdir ediyorum. Özellikle Sinan Oğan'ın efendi ve sakin duruşu çok takdir edilebilir bir duruştur. Sevdası koltuk veya soymak değil adamın belli tavırlarından. Hepsi bu kadar. Bu ülkenin insanlarına akıl ve mantık versin Allah.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baraj altı kalan partiler diğer kategorisinde. Yani net bir sonuç öğrenmen imkansıza yakın.

Bende hilenin yetersiz kaldığını düşünmek istiyorum. Fakat yukardaki arkadaşın dediği gibi soylu daha ilk saatlerden 49.50 biter dedi ve tam 49.50 bitti 0.1 bile oynamadı. Sanki öyle olması istenmiş gibi geliyor.
Orası da var. Ama ne bileyim iki türlü de çok saçma. Öte yandan 49.50 yapıp 2.tura kalmak için öyle bir risk niye alsınlar ki? Ama nokta atışı bilmiş olması da çok şüpheli. Bilemiyorum kim bilir neler var o kafalarının içinde.

Benim düşüncem, İncenin çekilmesi sürpriz oldu bunu hesaba katmamışlardı. Normalde İnce ve Oğan oylarını koruyabilecek tam bir kitleye sahip olmadığı için İnce'den çalarak 1. turda bitereceklerdi ve muhalifler inceyi sorumlu tutarken malum parti yeni 5 yılın keyfini çıkaracaktı.
Buna inanmamın en büyük sebebi İnce çekilmesine rağmen oyları geçerli olacak ama 2. tura kalırsa 3. adayla gidilecek demeleri, yani İnce çekildikten sonra 2. tur planları yapılmaya başlandı. İnce çekilince mecburen KK'dan çalmak zorunda kaldılar fakat KK'dan ilk turda bitirecek kadar çalsalar belli olacaklarını biliyorlardı bu yüzden 2. tura bırakıp tekrar çalıp, çalma falan yok Oğanın oyları bize geldi diyecekler diye düşünüyorum. Yada benden iyi bilim kurgu senaristi olur. :D
Eğer harbiden böyle yapıyorlarsa ve bunu tutturduysanız bırakın siyaseti falan gidip senarist olun. Zaten şu fikir bi onların bi şeytanın bide sizin aklınıza gelirdi :D

Ama bir saniye. İnce'den oy çalmak isteseler zaten çalabilirlerdi ki. Çekilmesi birşeyi değiştirmezdi. Bence farklı bir fikirleri vardı.

Şöyle düşünüyorum. KK'nın oylarını İnce aracılığı ile çalacaklardı. Yani, %40 Malum, %45 KK, %10 İnce desek. Kendilerini 50 yaparken İnceyide 15 yapacaklardı, yani KK'nın oyu düşük olacaktı ama bunu çalma olarak değil İnce oy çekmiş olarak göstereceklerdi. Fakat İnce çekilince bu suya düştü boş koltuğa %15 oy verilecek değilya. Aynı taktiği Oğan için uygulayamadılar çünkü Oğanın malum kitleden oy çektiği biliniyordu. Yani KK'nın oylarını Oğan çekti diyemezlerdi. O yüzden 2. tura bırakıp Oğanın oyları tekrar bize döndü diyecekler diye düşünüyorum.
Engel olmadığımız sürece elbet. Ama mantıklı düşünmüşsünüz hocam şeytanın aklına gelmez. 2.tur olabiliyorsanız görevli olun. Sandıkları canımız gibi korumamız gerekiyor.

2. tur varımızı yoğumuzu koyamazsak fedakarlık edip sandık sayımını izlemezsek, sandıklara sahip çıkmazsak vay halimize...

Tek cevap evet. Twitter farklı tutanaklarla yıkılıyor dün akşamdan beri. Benim anlamadığım CHP bunu önceden fark edemiyor mu? Ysk'nın sistemini takip ediyoruz diyorlar.

Geri
Yukarı