Oyun %50 GPU, %100 CPU Kullanıyor

İşlemcinin ekran kartına yetmesi lazım diyor. Ekran Kartı bozuk olabilir demişde bence darboğaz var bazı oyunlarda ekran kartı tam çalışıyormuş çünkü.
ekran kartı bozuk değildir,darboğaz vardır birkaç oyunda öyle oluyo işte bazı oyunalarda ekran kartı %100 %99 çalışıyor

Sorun ve çözüm çok basit. Ekran kartın işlemcine göre çok güçlü ve işlemcin yetişemiyor bunu yüksek grafik ve yüksek çözünürlükte açarak birazda olsa dengeleyebilirsin. Bu da çözüm olmaz ise yeni işlemci yolu gözükmüş demektir.

Sorun ve çözüm çok basit. Ekran kartın işlemcine göre çok güçlü ve işlemcin yetişemiyor bunu yüksek grafik ve yüksek çözünürlükte açarak birazda olsa dengeleyebilirsin. Bu da çözüm olmaz ise yeni işlemci yolu gözükmüş demektir.
yüksek ayarlarda açıp deniyeceğim.Tekrar yazarım buraya

yüksek ayarlarda açıp deniyeceğim.Tekrar yazarım buraya
Yüksek ayarda açmanız iyi olacaktır ekran kartı da zorlandığı ve hızlı veri gönderemediği için işlemci hızına yetişebilir eminim darboğaz az da olsa ortadan kalkacaktır. Eğer CS:GO gibi oyunları yada multi fps oyunlarını düşük çözünürlük ve ayarlarda oynamıyorsanız çok sıkıntı çıkarmıyacaktır.

Birkaç oyunlarda fark ettim Crysis 3, AC 3 gibi bazı oyunlarda CPU 100, GPU 35 45'de çalışıyor. GTA 5'de GPU 100, CPU 100'de bunun sebebi nedir ?
  • Asus GTX750Ti Strix
  • AMD Athlon X4 740 3.20
  • 1 TB HDD
  • 8 GB RAM

ekran kartın iyi bir kart günümüzdeki çoğu güncel oyunu orta bazılarını da yüksek ayarlarda oynatır ama yine gtx serisine göre orta bir kart yani pek de iyi değil. işlemcin yeterli bnce seni 2 yıl idare eder ama o oyunlarda cpu'nun ve gpu'nun o kadar kullanılması normal zira ben bile i7 6700k gtx980ti ve 16gb ramle crysis 3'ü son ayarlarda 90 fps ile alıyorum ve gpu cpu ve ram kullanımı %45 in altna inmiyor. sen o kartın seni o oyunlarda idare edebildiğine şükret :) standart ayaarları yap ne bilim game booster kullan gelişmiş ayarlardan en iyi performansı seç ya da ne bileyim çalıştıra sırayla temp yaz çıkanları sil %temp% yaz çıkanları sil recent yaz çıkanları sil bu kadar yani fps'yi artırmanın ve dediğin araçların kullanımını düşürmenin başka yolu yok belkide sogutma yetersizdir bi termal macunu kontrol et
hadi kal sağlıcakla

Beyler benim işlemci i5 4570 ekran kartı gtx 1060 3gb eskiden need for speed payback oynarken sıfır takılma ultrada oynuyordum şimdi dehşet bir şekilde kasıyor ve takılıyor. Değerlere baktım işlemci kullanımının %100 olduğunu farkettim termal macunda falan sıkıntı yok virüs bulaşmış olabilir mi? ama virüs bulaşsa neden işlemci kullanımı %100 olsun
cevaplarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı