Oyun açıkken Discord kasıyor, ses karşı tarafa gitmiyor

Eulen

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben oyun açtığımda Discord kasıyor ve sesim karşı tarafa gitmiyor, gidiyorsa da kesik cızırtılı gibi seslerle gidiyor. Yönetici olarak çalıştırdım ama düzelmedi. Sizden yardım beklerim.

Sisteminiz kötüyse olabilir. Oyunda kasmaması için işlemciye yük bindirebilirsiniz ama bu durum da işlemcinin daha fazla ısınmasına yol acacaktır ve işlemciniz kötüyse aynı sorun devam edecektir.

Discord ayarlarından "Gelişmiş>Donanım İvmesi" kısmını ve "Game Overlay" kısmından oyun içi arayüz açıksa onları kapatıp, deneyin. Üstteki arkadaşımın da söylediği gibi eğer bilgisayarınız güçsüzse temel sebep bu olabiliyor.

Bende de alt+tab'a atınca tarayıcıdaki video siyah ekran veriyordu. Uyumlulukta Windows 8 modunda çalıştırınca sorun çözülmüştü. İsterseniz bir deneyin.

Öncelikle merhaba. Ben oyun açtığımda Discord kasıyor ve sesim karşı tarafa gitmiyor, gidiyorsa da kesik cızırtılı gibi seslerle gidiyor. Yönetici olarak çalıştırdım ama düzelmedi. Sizden yardım beklerim.
Arkadaşımında aynı problemi var. Sisteminiz düşükse o yüzden oluyor maalesef yapabilecek çok bir şey yok.

Bende de aynı problem vardı görev yöneticisinde ayrıntılar kısmında Discord.exe'lerin bazılarının önceliği düşüğe alınıyordu otomatik olarak. Önceliği düşük olanları normale aldığımda düzeliyordu fakat Discord'un arayüzüne girdiğimde yine düşüğe alınıyordu. Görev yöneticisinde ayrıntılar kısmından bunu kontrol etmenizi tavsiye derim.

asd.png

Geri
Yukarı