Oyun alta alınca uygulamalar kasıyor

gucerege

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
1TB M2 SSD
Ekran kartı
3060Ti
İşlemci
i5-12400F
Merhaba, herhangi bir oyun oynarken yan ekrandaki video izlerken veya oyun arayüzünden Steam sohbeti açıp mesajlaşırken hiçbir sorun yok ama oyunu alta alınca yan ekrandaki videoda aşırı kasıyor, Steam Chat mesajlaşırken aşırı kasıyor, WhatsApp uygulamasında aşırı kasıyor. Daha önce böyle olmazdı bu sorunla daha önce karşılaşıp çözebilen var mı? Önceleri sadece PUBG ve TLOU oyunlarında olur sanıyordum şimdi FC 24'te aynısını yaşadım.

Merhaba, herhangi bir oyun oynarken yan ekrandaki video izlerken veya oyun arayüzünden Steam sohbeti açıp mesajlaşırken hiçbir sorun yok ama oyunu alta alınca yan ekrandaki videoda aşırı kasıyor, Steam Chat mesajlaşırken aşırı kasıyor, WhatsApp uygulamasında aşırı kasıyor. Daha önce böyle olmazdı bu sorunla daha önce karşılaşıp çözebilen var mı? Önceleri sadece PUBG ve TLOU oyunlarında olur sanıyordum şimdi FC 24'te aynısını yaşadım.

Hocam işlemci veya depolama kaynaklı olabilir.

Bozuk dosyan olabilir korkulacak birşey yok altta verdiğim kodları komut istemine yaz

DISM/Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Yaz bundan sonra
sfc /scannow
Yaz
Düzelmez ise bana geri dönüş yap

Oyundayken RAM kullanımı kaç oluyor? RAM 1x16 mı yoksa 2x8 mi?

Hocam çok bilmişlik yapmak istemiyorum ama işlemci ısındıkça performans kaybı olabilir diye dedim.

Ha, öyle dersen olabilir, fakat havaların ısınmasıyla deyince bir komiğime gitti doğrusu :D

Oyundayken ram kullanımı kaç oluyor? Ram 1x16 mı yoksa 2x8 mi?

Hocam çok bilmişlik yapmak istemiyorum ama işlemci ısındıkça performans kaybı olabilir diye dedim.
2x8 ram

Bozuk dosyan olabilir korkulacak bir şey yok altta verdiğim kodları komut istemine yaz.

DISM/Online /cleanup-ımage /checkhealth
Yaz bundan sonra.
SFC /scannow
Yaz.
Düzelmez ise bana geri dönüş yap.

Hocam düzelmedi. Mesela TLOU 1 oynarken %65 CPU kullanıyor ama CPU kullanım oranı %100 görünüyor arkada Steam, Discord ve tarayıcı açık sadece.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı