Oyun bilgisayarı toplama tavsiyesi

Fiyat: 25.500 TL gibi rakamlara çıkıyor. HDD değiştirilebilir. Monitör ise 4K ASUS öneririm ancak 2K ASUS'ta olabilir.

Hocam şimdi gördüm de 7000 Dolar diyorsunuz 7000 Dolar 51 bin TL gibi rakamlara çıkıyor :D?

Türk Lirasına çevirirsek öyle ama ben burada dolar kazanıp dolar harcıyorum dolayısıyla 7000 lira gibi görmek lazım gerçi alım gücü yüksek olduğu için yine oradan çok uygun geliyor.

Tamam ekran kartını beklerim sorun değil ama diğer parçalar ne olmalı? Monitör mesela Samsung mu yoksa Asus mu?
Samsung panel daha iyi dir ancak istediğinizi alabilirsiniz. Ekran kartını bence de bekleyin.
Türk Lirasına çevirirsek öyle ama ben burada dolar kazanıp dolar harcıyorum dolayısıyla 7000 lira gibi görmek lazım gerçi alım gücü yüksek olduğu için yine oradan çok uygun geliyor.
Hocam para birimi dolar gibi olan ülke de yaşıyorsanız zaten parçalar çok ucuz olacaktır. Yurt dışında bir MediaMarkt'a gidip toplattırabilirsiniz.

LG gl850b alabilirsin. Gayet güzel bir 2k monitör. 4k şimdilik gereksiz yük bence. Çoğu oyunda yüksek fps alamıyorsun.

2560X1440'ta mı yoksa 2560X1600'de mi oluyor öyle görüntü yoksa ikisinde değil mi?

1600P hakkında bir bilgim yok ama zaten 1600P'den 1080P'ye yapılmaz çünkü oranları aynı değil zaten biri 16:9 diğeri 8:5. yani baştan tutmuyor hesap. Ama 1440P'den 1080P'ye oran aynı olmadına rağmen 1080P'nin tam katı olmadığı için piksel sayıları bir genişleme ve buğulanma oluyor.

Geri
Yukarı