Oyun bir anda 10 FPS'e sabitleniyor

İşletim sistemi
Windows 10

BRICEONETR

Hectopat
RAM
8gb cl 19 2667mhz
Ekran kartı
Gtx 1050 Tİ
İşlemci
i5 8300u
Normal bir şekilde oyun oynarken oyunum bir anda 10 FPS'e sabitleniyor ve 1 dk içinde düzeliyor. Ne kadar araştırma yapmış olsam da çözümü bulamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
gta5/sea of thivies/the witcher 3/valorant/warhammer vermintide 2
Tahminimce LoL oynarken işlemci/ekran kartı kullanımları nispeten düşük ancak diğer oyunlarda yüksek değil mi? Eğer öyleyse ben hala sıcaklıktan yanayım, kışın bu sorunu yaşıyor muydunuz?

LoL dışında oynadığınız oyunlar neler?
gta5/sea of thivies/valorant/warhammer vermintide2/ark survival evolved/the witcher 3

Tahminimce LoL oynarken işlemci/ekran kartı kullanımları nispeten düşük ancak diğer oyunlarda yüksek değil mi? Eğer öyleyse ben hala sıcaklıktan yanayım, kışın bu sorunu yaşıyor muydunuz?
kışın bir sorun yoktu haklısnız

sıcaklık sorununu nasıl halledebilrim bir öneriniz varmı macun değişimi+temizliği yapıldı altında fanı da var harici

gta5/sea of thivies/valorant/warhammer vermintide2/ark survival evolved/the witcher 3

kışın bir sorun yoktu haklısnız

sıcaklık sorununu nasıl halledebilrim bir öneriniz varmı macun değişimi+temizliği yapıldı altında fanı da var harici
Odanızda herhangi bir şekilde hava akışı gerçekleştirebilirsiniz. Soğutucunun fan ayarı var ise maksimum'a getirebilirsiniz. Eğer hiçbir şekilde sıcaklık ile mücadele edemiyorsanız güç seçeneklerinden maksimum işlemci durumunu %99 yapıp ısınmayı gözle görülür şekilde düşürebilirsiniz. Havalar soğuduktan sonra tekrar %100 yapıp turbo hızında kullanmaya devam edersiniz. (İşlemciye yük binen uygulamalarda performans düşebilir, ancak 10 fps'e düşmesinden iyi olur diye düşünüyorum. :D )

bildiğiniz laptop fanı ayarlama uygulaması varmı acaba
Eğer üreticinin sağladığı bir program yok ise araştırmanız gerekiyor. Programlar var ancak örnek vermek gerekirse benim laptop'umda hiçbir fan hızı kontrol eden uygulama çalışmıyor.

hocam ben programı buldum fakat hp coolsense adlı yazılım yüzünden çalışmıyor acaba o yazılımı kaldırmak pc için sorun olurmu
Bazılarında sıcaklık düşüyor, bazılarında yükseliyor. Denemeden bilemezsiniz. Benim bilgisayarımda bir değişiklik yapmıyor mesela.

Geri
Yukarı