Oyun çeviri için program kodlama

• Konuyu başlatan Shoo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 1B

Shoo

Centipat
Daha fazla  
İyi günler. Renpy, Unity gibi oyun motoruna sahip oyunları Google translate in altyapısını kullanarak otomatik olarak cevirmek için program yazmak istiyorum. Lakin kodlama bilgim hiç yok. Ne yapmalıyım? Ücretsiz öneri programınız var mı ya da nasıl kodlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. Renpy, Unity gibi oyun motoruna sahip oyunları Google translate in altyapısını kullanarak otomatik olarak cevirmek için program yazmak istiyorum. Lakin kodlama bilgim hiç yok. Ne yapmalıyım? Ücretsiz öneri programınız var mı ya da nasıl kodlayabilirim?

Google API'sini kullanarak yapabilirsiniz. Ancak Google çeviri paragraf çevirilerini doğru yapmıyor. Tabii yazılım bilgisi olmadan internet üzerinden veri çekip işleyemezsiniz.

Her kelimenin farklı anlamları var ingilizcede. Google Çevirinin hangi yerde hangisinin kullanıldığını bildiğini sanmıyorum.

Kodlama bilginiz yok, program yazmak istiyorsunuz ve bunun için bize nasıl kodlayabilirim diye soruyorsunuz. Hmm, garip. Öncelikle bahsetmiş olduğunuz oyun motorlarının dillerini öğrenin arından ise Google gibi çeviri hizmeti sunan API'leri entegre edip edemeyeceğinizi araştırın, bir şeyleri öğrendikten sonra dahasını getirebilirsiniz.

Ceviri yapmak icin programlama bilmene gerek yok, ceviri yapan program yazmak icin var.

Aslinda temel seyleri ogrenip API kullanacak seviyeye gelirsen kendin yazabilirsin, cok basit bir olay. Bir suru translation API var piyasada.

Ayrica oyun yapimcilari da isteseler oyunlarini tum dillere cevirebilirler bu API'lari kullanarak, esas sorun en kral ceviri yapay zekasinin dahi cogu sey icin yetersiz kalmasi. Insan cevirmen gerekiyor, hatta profesyonel ekip gerekiyor cogu oyun icin.

Geri
Yukarı