Oyun Çeviri yamasının VirusTotal sonuçları

cheworter

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Oyun Çeviri yaması ne kadar güvenilir? VirusTotal'de virüs testi yaptım ve sonuçları böyle:

sdasda.png

Son düzenleyen: Moderatör:
False-Poztive ben GTA SA Türkçe yaması indirirken aynısını diyordu. İndirdim kurdum sıkıntı olmadı.

"İndirdim, kurdum, çalıştırdım hiçbir şey olmadı" diyenlere inanmayın. Bu kişiler virüs yiyip arkada çalıştığının farkında bile olmayabilir. Türkçe çeviri sitesi genel olarak temiz paylaşım yapıyorlar ama her an içerisine virüs yerleştirilebilir. Bu arada community yazısında da bazı kişiler false-positive vb. şeklinde yardımcı yorumlar bırakabiliyorlar.

Farklı yerlerden temizini bulursanız daha iyi olur ama zaten korsan oyun kullanıyorsanız, bu konuyu açmanıza bile gerek yok.

"İndirdim, kurdum, çalıştırdım hiçbir şey olmadı" diyenlere inanmayın. Bu kişiler virüs yiyip arkada çalıştığının farkında bile olmayabilir. Türkçe çeviri sitesi genel olarak temiz paylaşım yapıyorlar ama her an içerisine virüs yerleştirilebilir. Bu arada community yazısında da bazı kişiler false-positive vb. şeklinde yardımcı yorumlar bırakabiliyorlar.

Farklı yerlerden temizini bulursanız daha iyi olur ama zaten korsan oyun kullanıyorsanız, bu konuyu açmanıza bile gerek yok.
Hocam aynı yamayı daha önce kurmuştum. Bir sorun yaşamamıştım ama. Şimdi o kadar fazla güvenemiyorum. (Oyun orijinal)

Hocam aynı yamayı daha önce kurmuştum. Bir sorun yaşamamıştım ama. Şimdi o kadar fazla güvenemiyorum. (Oyun orijinal)

Öğrendiğim kadarıyla yeni nesil virüsler sistemle yüksek CPU veya network kullanmamaya kodlanıyormuş. Tabii bu gibi virüsler yüksek bilgi sahibi kişiler ve grublar tarafından yapılıyordur. Şahsen ben yine de her uygulamadan ve dosyadan şüpheleniyorum çünkü her indirdiğimiz şey bir süre sonra değiştirilmiş olarak bize sunulabilir ve açtığımızda işimize yarayıp sorun yaratmaz ama arkada neler neler dönüyordur haberiniz bile olmaz. Mesela yeni virüslerden bazılarına örnek olarak YouTube videoları izleme ve abone olmak diyebiliriz. Hesap olmadan da yapılabiliyormuş.

Ha bu arada oyun orijinal demişsiniz o yüzden söylemek istiyorum ki, herhangi küçük bir korsan uygulama da kullanıyorsanız bunları takmanıza gerek yok çünkü zaten oradan açık vermiş ve halihazırda virüs yemiş olabilirsiniz.

Ha bu arada oyun orijinal demişsiniz o yüzden söylemek istiyorum ki, herhangi küçük bir korsan uygulama da kullanıyorsanız bunları takmanıza gerek yok çünkü zaten oradan açık vermiş ve halihazırda virüs yemiş olabilirsiniz.
Herhangi bir korsan uygulama da kullanmıyorum.

Geri
Yukarı