Oyun ekipmanları hangi markadan alınır?

mrtcN0

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kulaklık, mouse ve klavye seçiminde hangi markalar daha kullanışlı? Hangileri daha ergonomik? Bu konuya pek hakim olmadığından sizlere danışıyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tecrübelerime dayanarak;
Klavye=Corsair
Mouse=Steelseries
Kulaklık=Hyperx
Tabi bunlar 450-500 TL üzeri bir bütçe için daha iyi olur.

Benim ilk ve şu an tek olan bana göre yüksek fiyatlı olan ekipmanım Logitech marka. Sıkıntılı olduğunu düşündüğüm ürün geldiğinde direk iade ettiler, çok kaliteli bence.

Bir çok marka model kullandım bu zamana kadar. Değişmediyse ürünün arkasında tereddütsüz durduğu için Logitech tam F/P markası bana göre.

Klavye olarak Corsair gerçekten memnun kaldığım bir marka. Mouse için Steelseries genel de öneriliyor. Kulaklık olaraksa marka önermek zor daha çok model bandında arza göre gitmek gerekir. Mouse veya klavye için bir yerden sonra ne kadar para verirsen ver alacağın hizmet totalde değişmezken kulaklık için bu olayın ucunun olmadığını söylemek gerekir.

Zira hangi amaçla kullanılacağı başta olmak üzere, nerede, ne kadar süresi ile hangi konfor beklentisi ile kullanılacağı aynı zamanda multimedya dinlenip dinlenmeyeceği gibi kriterlere göre tavsiye edilecek ürünler değişebilir. Hyperx Cloud 2 kullanıyorum ama herkesin öve öve bitiremediği bu kulaklığı kendi ses kartım olmasa iade ediyordum :) Bir üst bantta merak ettiğim Sennheiser'ın Game serisi var, ondan da yukarda Audio Technica gibi sadece ses üzerine çalışan firmaların ürünleri var. Onların da üstü elbet vardır ve eminim parasının hakkını veriyordur :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı