Oyun fiyatları çok yüksek

Size yazdığım cevap silinmiş, ama burada olay bu düşünce yapısı.

"Her korsan oyunda bir mining virüsü tehlikesi bulunuyor" demenin ihtimal olduğunu biliyorum. Ben var dediğini varsaydım o anki düzeltme isteğiyle, yani olayı ihtimalden çıkardım ama burada söz konusu olan bu hatalı düşünce yapısı.

Yıllardır hem orijinal kullanıyorum hem de korsan kullanıyorum. Zararlı yazılımlarla, virüsle, mining (cryptojacking) ilgili kim bilir kaç tane makale okudum. O kullanıcının dediği şey doğru değil.

Ayrıca "kitap oku" demeniz hiç hoş değil. Hatta aşağılayıcı bir yorum.

Ve oyun fiyatları bu kadar yüksekken çalışmayan kişilerin 1500 TL, 2000 TL vermesi de mümkün değil. Ailesinden nasıl istesin bu parayı? Mecbur korsan oynayacak ya da paylaşımlı hesap alacak. Bu arada çalışan biri de vermek istemeyebilir. 2000 TL'yi oyuna vermek yerine evinin ihtiyacını alır.

Arkadaşlar hepinizin gözünden olayı anlamaya çalışıyorum zaten konu başlatma sebebim bu. Lakin insanları korsana yönlendirmeniz normal değil. Evet bu durumda 2000 tl bir oyuna vermek oldukça kazık ve size katılıyorum. Yine de kimse zar zor biriktirdiği paralarıyla bi sistem ortaya çıkarıp sonra da bunu virüs havuzu etmek istemez. Şahsen benim için durumlar böyle.

Arkadaşlar hepinizin gözünden olayı anlamaya çalışıyorum zaten konu başlatma sebebim bu. Lakin insanları korsana yönlendirmeniz normal değil. Evet bu durumda 2000 tl bir oyuna vermek oldukça kazık ve size katılıyorum. Yine de kimse zar zor biriktirdiği paralarıyla bi sistem ortaya çıkarıp sonra da bunu virüs havuzu etmek istemez. Şahsen benim için durumlar böyle.
Tamam da güvenilir sitelerden indirdiğinizde hiçbir şey olmuyor. Olay burada. Yanlış bir algı var insanlarda. Rastgele her yerden indirirseniz tabii ki virüs bulaşır, bu gayet doğal.

Tamam da güvenilir sitelerden indirdiğinizde hiçbir şey olmuyor. Olay burada. Yanlış bir algı var insanlarda. Rastgele her yerden indirirseniz tabii ki virüs bulaşır, bu gayet doğal.
Dostum kimse paralı olan bir şeyi bedavaya sunmaz. Eğer sunuyorsa orada bir bit yeniği arayacaksın. Kimse bu kadar iyi olamaz.

Dostum kimse paralı olan bir şeyi bedavaya sunmaz. Eğer sunuyorsa orada bir bit yeniği arayacaksın. Kimse bu kadar iyi olamaz.
Sunar, neden sunmasın? Bu tartışmayı 10 bin kez yapmak istemiyorum. Çoğu ücretsiz uygulama vesaire bağışla çalışıyor. Fitgirl ve Dodi'nin sitesi bile bağışla ayakta duruyor.

Ayrıca korsanın bir felsefesi var, paralı olan her şeyi ücretsiz olarak sunmak. Bu çok basit bir felsefe aslında.

Bu aynı ve sürekli önüme çıkan sözlere karşı bir şey söylemekten yoruldum.

Nasıl isterseniz öyle yapın. Para sizin cebinizden çıkıyor.

Steam dolara geçtikten beri tek bir oyun bile almadım. Gidipte 10-15 saatte bitecek oyunlara 500-600 TL vermek bana saçma geliyor. Ha online oyunlara verirsin (Sınırsız oynanış süresi ve Arkadaşlarınla oynayınca ekstra zevk)

Steam dolara geçtikten beri 4-5 oyun korsan oynamışımdır hiçbir virüsle karşılaşmadım.

Burdaki çoğu insan firmanın emeğini umursamıyor bile herkesin içlerindeki düşünce bence Ben para vererek oynuyorum ama o korsan oynuyor. Korsan oynayan kişiye ezik muamelesi yapılıyor diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı