Oyun fiyatlarındaki iğrenç pahalılık

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Türkiyede oyun fiyatları çok pahalı, özellikle benim gibi 2K vb her yıl çıkan oyunları takip eden biri için bu durum oldukça rahatsız edici. İndirimlerden yararlanmak için de çok çok fazla beklemek zorunda kalıyor mağdur oluyorum bu işkenceden bıktım. Her yıl çıkan oyunun fiyatını iğrenç bir şekilde abartıp geçen senenin oyununu copy pase yapıp önümüze sunuyorlar asıl hırsız onlar. Korsana destek vermiyorum ama zorluyorlar, uygun fiyata almak için ne yapmam lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç tecrüben olmadan ''Türkler'le muhattap olmam'' demeniz hem saçma hem de cahilce. Herkes kendi toplumuyla birlikte yaşar yabancı ülkelerde veya önceden basamak olarak kullanır. Hiç kimseyi tanımadan gidersen, geri dönersin memleketine. Sanki kendin Türk değilsin bi' de bencilce öyle bi cümlen kurman hiç hoş değil ben buna cahillik derim.
Türklerle değil fakat ''Türk kültürüyle'' veya ''Ortadoğu kültürüyle'' yoğurulmuş bir bireyle muhattap olmam diyebilirdi.

@Tisy Herkes doğduğu ve yaşadığı yeri sevip, benimseyecek diye bir şey yok. Ben kendi fikrimi beyan ettim. Saygı duymanız gerekmez mi?
Ülkeyi beğenmeyebilirsin şahsen bende yaşadığım ülkeyi (türkiyeyi) sevmiyorum, ama türk demen yanlış. Ülkeyi veya türk kültürünü sevmeyebilirsin

Benim tepkim; oynamamak. Pahalıysa, oynamayın. Korsan bir çözüm değil, üreticiyi umutsuzluğa itiyor bence. Tutturabildiğime çakarım moduna geliyorlar. En iyisi, uygun fiyata satanları alın ve abartanları sallamayın. Korsan kullanmak için bahane arayanlar çok ama normal kullanıcı kitlesi düzgün bir tepki gösterse yeter.

Benim tepkim; oynamamak. Pahalıysa, oynamayın. Korsan bir çözüm değil, üreticiyi umutsuzluğa itiyor bence. Tutturabildiğime çakarım moduna geliyorlar. En iyisi, uygun fiyata satanları alın ve abartanları sallamayın. Korsan kullanmak için bahane arayanlar çok ama normal kullanıcı kitlesi düzgün bir tepki gösterse yeter.
Oyunu almayıp korsan indirince de aynı şey oluyor. Zaten 400 tl'yi ölsem veremem

@M4VER1CK Korsan oynayan adam, 10 liraya satsa da korsan oynar. Aynı şey nasıl oluyor? Ayrıca, bir tarafta emeğe saygı meselesi var. Birinde "hak-hukuk sana girsin" diyorsun firmaya ama diğerinde; benim bütçemi aştığı için ilgilenmiyorum diyorsun. En azından bir çaba gösterir fiyat bakımından. Korsana yönelsen, baştan kaybettin bu şansı. Sen onun için ölüsün.

@Tisy Herkes doğduğu ve yaşadığı yeri sevip, benimseyecek diye bir şey yok. Ben kendi fikrimi beyan ettim. Saygı duymanız gerekmez mi?
Sen kendini istediğin yerde gör dostum fark etmez, bu kültürü benimsemişsin. Çok yazık devletimiz sizin gibileri okutuyor, ücretsiz sağlık imkanı veriyor. Böyle bi' fikre saygı duymamı bekleme. En kısa sürede umarım gidersin, memlekete bir faydan olacağını sanmıyorum. Seni de kucak açmış bekliyorlar emin ol. 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Assassin's Creed: Origins oyununu daha yeni aldım. Epic Games üzerinden 30 TL. The Division 2 20 TL civarına aldım. Böyle ucuza buldukça alıyorum. Çıkar çıkmaz bir oyuna o kadar para vermek beni de zorluyor. O yüzden cebime uygun fiyata düşene kadar bekliyorum. Zaten zaman zaman böyle çok iyi indirimler yapılıyor. Takip edip o arada almak lazım.

Ben korsanı hiçbir bahanesini kabul etmiyorum. Yaptığınız emek hırsızlığı. Oyunları geç de olsa orijinal alıyorum. Zaten eskiyen bir şey değil. Mesela Origins hiçbir şekilde spoiler yemediğim için bana dün çıkmış gibi geliyor. Aşırı derecede keyif alıyorum.

Ekleme: Oyun firmaları zaten Türkiye için özel fiyatlandırma yapıyor. Yakın zamandan bir örnek: Doom Eternal İçin Özel Türkiye Fiyatlandırması!

Son düzenleme:
@M4VER1CK Korsan oynayan adam, 10 liraya satsa da korsan oynar. Aynı şey nasıl oluyor? Ayrıca, bir tarafta emeğe saygı meselesi var. Birinde "hak-hukuk sana girsin" diyorsun firmaya ama diğerinde; benim bütçemi aştığı için ilgilenmiyorum diyorsun. En azından bir çaba gösterir fiyat bakımından. Korsana yönelsen, baştan kaybettin bu şansı. Sen onun için ölüsün.
''50''tutarı olan bir oyuna en fazla 50 veririm, devlete de ayriyetten bir oyun almam alamam, zoruma giden taraf bu. Bahsettiğimiz 50 bile asgari ücrete göre yüksek bir fiyat kaldı ki ucuzlayan veya indirime giren oyunları satın alıyorum.

Geri
Yukarı