Oyun geliştirme nasıl öğrenilir?

dksişm

Centipat
Arkadaşlar ileride hayalim bir firma altında veya kendi firmamı kurarak oyun geliştirmek (yurt dışında) henüz 14 yaşıma yeni girdim fakat hayalimde gerçekten tam olarak nasıl açıklayacağımı bilmediğim karanlık temalı, bolca cadılar bayramı teması ve orta çağ atmosferi taşayan ormanda geçen karanlık temalı korku/aksiyon tarzında bir evren var. Sırf bu evreni insanlara sunmak için bile oyun geliştirmeyi öğrenmek istiyorum. Biliyorum bu hemen olacak bir iş değil, size soracağım, ortalama kaç yılda öğrenirim kodlamayı onu bunu falan? Unreal Engine'den geliştirmek istiyorum. Daha baştan büyük hayallerim yok merak etmeyin. Böyle AAA oyun yapayım kafasından bahsediyorum yani o tarz hayallerde değilim hemen. Sadece öneri almak için açtım konuyu. Udemy'ye verecek ekstra zamanım yok, YouTube'da önerdiğiniz bir kanal var mı?

YouTube aracılığı ile izleyeceğini eğitim ile Udemy'de izleyeceğin eğitimin nasıl bir zaman farkı olacak? Udemy'e vakit yoksa ötekine nasıl var? Öncelikle yaşınız genç, ona vakit ayıramam buna vakit ayıramam diye öğrenilmez bunu söyleyeyim. Gerekirse günde bir bölüm izleyerek öğrenin yine öğrenin. Udemy kapsamında olan kurs çok daha ileriye taşıyacaktır. Kendim öğrenirken şahsen güvenlik olarak sabah 10 akşam 10 çalışırdım ona rağmen akşam saat 10 da geldiğimde açar yine çalışırdım işe uykusuz giderdim. Ne zamanki öğrenimim ilerledi işimi bırakıp ufak ufak tekil işler kovalayarak daha da bilgimi genişlettim. Siz önce kendinizi vaktinizin olmadığı inancından kurtarın, gerisi her türlü gelecektir.

Önce kodlama öğrenmen lazım, ardından iyi bir plan yapmalısın.
Hikayenin işlenişi karakterler senaryo işleri kısaca bunları planlaman lazım.
Oyun motoru kullanarak render, animasyon gibi şeyleri kodlama ile tamamlayabilirsin.
Oyun için müzikler veya ses efektleri en ufak detaya kadar düşünebilirsin mesela kapı açılma sesi falan işte. Oyunun tanımı için afiş/poster yapabilirsin. Sosyal medya hesapları açarak veya oyunlara destek verebilecek sitelerde tanıtımlar yapabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı