Oyun geliştirmek için hangi laptop tercih edilmeli?

Bütçe
1300 💸
Bu butcede rakipsiz. Ayrica site guvenilir, supheniz olmasin.

1400 dolar bu 165Hz olan 300 olanla 80 dolar fark var benim buraya attıklarımla 200 dolar oynuyor sizce fark vermeye değer mi?

Sisteme ve fiyata bak 1300$, adamlar minimum 2000$ asgari ücrete çalışıyor. Bizdeki bu sistem 30-35 Bin TL Bizdeki asgari ücret 5.500 TL Şu halimize bak acınası durumdayız resmen :) 2000$ ile burada 35-40 Bin TL PC alabiliyorsun.
Malesef öyle bende türkiyede yaşıyorum yuetdışına gideceğim için ordan alıyım dedim daha ucuza geliyor

RTX Studio içeren bir laptop almanız size çok fayda sağlar. Benim de halihazırda kullandığım Vivobook Pro 16X modeline bakabilirsiniz, bütçenizi 1500$ civarına zorlarsanız rahatlıkla bulabileceğinizi düşünüyorum.

Yurtdışı modellerinde genellikle 3050 Ti ekran kartı ve Ryzen 7 işlemci bulunmakla birlikte farklı kombinasyonları mevcut, TR’deki modellerinin hepsi i7 işlemci ve 3050 ekran kartı içeriyor.

Ekleme : Lenovo Thinkbook serisine de bakabilirsiniz, ASUS Vivobook’un 15 ve 14 inçlik modellerinde de RTX Studio mevcut. MSI Creator demeyi çok isterdim fakat hepsi 2000-2500$ bandında.

RTX Studio içeren bir laptop almanız size çok fayda sağlar. Benim de halihazırda kullandığım Vivobook Pro 16X modeline bakabilirsiniz, bütçenizi 1500$ civarına zorlarsanız rahatlıkla bulabileceğinizi düşünüyorum.

Yurt dışı modellerinde genellikle 3050 Ti ekran kartı ve Ryzen 7 işlemci bulunmakla birlikte farklı kombinasyonları mevcut, TR'deki modellerinin hepsi i7 işlemci ve 3050 ekran kartı içeriyor.

Onlarda da ekran kartı olarak 3050 var sanırsam tam olarak farkı nedir?

1400 dolar bu 165Hz olan 300 olanla 80 dolar fark var benim buraya attıklarımla 200 dolar oynuyor sizce fark vermeye değer mi?

Maalesef öyle bende Türkiye'de yaşıyorum yuetdışına gideceğim için oradan alayım dedim daha ucuza geliyor

Şöyle söyleyim sanırsam elinde dolar var burada daha iyisini alabilirsin.

Onlarda da ekran kartı olarak 3050 var sanırsam tam olarak farkı nedir?
Hocam mesajımı düzenledim, altta yazdığım diğer laptopları da inceleyebilirsiniz.

3050 Ti, 3050’ye göre bir tık daha performanslıdır aralarında öyle muazzam denilecek bir fark yok. Ama ağır oyunlar oynarsanız 3050 ve 3050 Ti GPU’ların VRAM’i az olduğu için ultra grafiklerde çok fazla FPS düşüşü oluyor. Dün gece Forza Horizon 5 oynarken başıma geldi mesela, genel olarak yüksek grafiklerde 40-50 FPS alırken ultra grafiğe almaya kalktığımda VRAM bitti ve oyun 10 FPS’lere kadar düştü. Tabi bu dediklerim 4K çözünürlük için geçerli, 1080P’de büyük ihtimalle böyle bir durumla karşılaşmazsınız.

Maalesef öyle bende Türkiye'de yaşıyorum yuetdışına gideceğim için oradan alayım dedim daha ucuza geliyor.

Attığınız modelde MUX yok diye biliyorum, 3070 Ti olan modeli daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı