Oyun geliştirmek için sistem tavsiyesi

Bütçe
0-900

Helazimus

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benim şu an biraz çöp diyebileceğimiz şekilde de olsa bir bilgisayarım var. Bu bilgisayarda Unity 3D ile oyun geliştirmek istiyorum. Geliştirmek istediğim oyun türü öyle büyük boyutlu şeyler değil. Telefon için basit, flappy bird gibi veya yine basit ama 3 boyutlu oyunlar yapmak istiyorum. Sistem bilgilerimi aşağıya yazdım. Benim işimi görebilecek ve bahsettiğim tarzdaki oyunları çok sıkıntı yaşamadan tasarlayabileceğim bir sistem için birkaç donanım önerisi verebilir misiniz? Ayrıca işlemcinin fanı bozuk. Onun için uygun fiyatlı bir fan tavsiyesi de alabilirim. Yeni bilgisayara geç diyenler olacaktır ama şimdiden söyleyeyim, imkansız. Onun için 4 haneye çıkmadan mümkün olan en ucuz şekilde bir yol gösterirseniz çok sevinirim.

Bilgisayarın şu anki donanımları aşağıda verildi;

İşlemci: Intel Pentium E6700 3.2GHz
Anakart: Pegatron IPM41-D3
RAM: Corsair cmx4gx3m1A1600C9 - 4 GB'lık RAM.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5450 512MB.
Depolama: Samsung HD322hj 320GB HDD.
Güç kaynağı: FSP250-60hsn 250 watt.

Unity System requirements.
Operating SystemWindowsmacOS
Operating system version:Windows 10, 64-bit versions only.High Sierra 10.15+
CPU:A processor with X64 architectureA processor with X64 architecture
Graphics API:DX10, DX11, and DX12Metal/capable Intel and AMD GPUs
RAM:6GB8GB

Flappy bird tarzı bir oyun için 512MB ekran kartı yetebilir ama 3D yaparken zorlanabilirsiniz. Low poly modeller ile Hyper casual mekaniklere sahip bir oyun yapabilirsiniz.

Hocam ikinci el de olsa ana kartım ile uyumlu, uygun fiyatlı bir ekran kartı tavsiyen var mıdır peki?

Bu bahsettiğiniz oyunlar için ciddi bir ekran kartına çok da gerek yok. Bütçe sıkıntısı varsa işlemci ve belleklere yatırım daha iyi olabilir. Zamanında bu tarz oyunları geliştirenler MacBook kullanıyordu genelde içinde Intel dahili GPU olan.

Yeni konular

Geri
Yukarı