Oyun geliştirmek için yazılımcı arkadaş arıyorum

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Selam dostlar. Ben eski nickimle Yiğit Öztoprak, bilen bilir Steam'de oyunum da var. Şu anda da halihazırda dijital oyun tasarımı bölüm öğrencisiyim. Bir projeye başladık 2 arkadaş, fakat daha çok tasarımda geliştiğimiz için yazılım konusunda eksiğimiz var. Unity'de tecrübeli arkadaşlardan birisi bizimle çalışmak ister mi acaba?

Proje bittikten sonra kazanç elbette bölüşülecek. Fakat proje bitene kadar ne yazık ki maaş vb veremiyoruz :) O yüzden tam olarak iş ilanı gibi düşünmeyin, bir proje girişimi. İleride işinize yarayabilecek ve hatta proje bittiğinde para da kazandıracak. Belirli bir noktaya da geldik, yazılım altyapımız yok sadece. Destek olmak isteyen arkadaşlara proje detaylarını vb. de verebilirim.

İyi sosyaller!

Son düzenleme:
Selam dostlar. Ben eski nickimle Yiğit öztoprak, bilen bilir Steam'de oyunum da var. Şu anda da halihazırda dijital oyun tasarımı bölüm öğrencisiyim. Bir projeye başladık 2 arkadaş, fakat daha çok tasarımda geliştiğimiz için yazılım konusunda eksiğimiz var. Unity'de tecrübeli arkadaşlardan birisi bizimle çalışmak ister mi acaba?

Proje bittikten sonra kazanç elbette bölüşülecek. Fakat proje bitene kadar ne yazık ki maaş vb veremiyoruz :) o yüzden tam olarak iş ilanı gibi düşünmeyin, bir proje girişimi. İleride işinize yarayabilecek ve hatta proje bittiğinde para da kazandıracak. Belirli bir noktaya da geldik, yazılım altyapımız yok sadece. Destek olmak isteyen arkadaşlara proje detaylarını vb. de verebilirim.

İyi sosyaller!

Ben bir ortak olmak için çok bir bilgim yok ve sınavlar bitmedi fakat tek önerim oyun oluşturmak isteniyorsa ilk olarak altyapıyı hazırlayın(C#'ın en detayına kadar öğrenmek ve uygulamak, İngilizce, Unity'i iyi bilmek) gerçi büyük ihtimalle iyi bir proje hazırlıyorsanız birisi görsel, birisi kodcu, birisi level designer olur. Eğer siz kodcu arıyorsanız bunu belirtmelisiniz. Yazılım bilgisi olan biri arıyoruz demişsiniz ama bunu açarak, ben görsel, arkadaşım level designer ve biz kodcu arıyoruz. Gibi belirtmekten bahsediyorum. Kolay gelsin🤗

@maydonozdiyarı Daha önceden birden fazla kez oyun geliştirdiğim için bu konuya hakimim. Arkadaşım oyunun planlamasını, mekaniklerini UI sistemini hazırlarken ben ise çevre dizayn, modelleme, ışıklandırma işlerine bakıyorum.

Oyun geliştirme basamaklarına vs hakimim yani :) Tek eksiğimiz bir kodcu senin de dediğin gibi, bir türlü istediklerimizi yerine getirebilecek tecrübede kodcu bulamadık.

Yorum için çok teşekkürler dostum. İçin rahat olsun az çok deneyimimiz var :)

@maydonozdiyarı Daha önceden birden fazla kez oyun geliştirdiğim için bu konuya hakimim. Arkadaşım oyunun planlamasını, mekaniklerini UI sistemini hazırlarken ben ise çevre dizayn, modelleme, ışıklandırma işlerine bakıyorum.

Oyun geliştirme basamaklarına vs hakimim yani :) Tek eksiğimiz bir kodcu senin de dediğin gibi, bir türlü istediklerimizi yerine getirebilecek tecrübede kodcu bulamadık.

Kodlama kısmında yardım edebilirim. Mobil, PC birçok oyunda çalıştım. Sizinle de çalışmak isterim.

Kodlama kısmında yardım edebilirim. Mobil, PC birçok oyunda çalıştım. Sizinle de çalışmak isterim.
Çok sevindim, Discord adresim: Kaççov#4492.

Sizin için de uygunsa Discord'dan detaylıca konuşalım bu işi. Oyunun ana fikrini birkaç görüntüsü ile birlikte aktarırım, tam olarak aklımızdaki oyunu da anlatırım. Ona göre bir yol çizeriz :)

@maydonozdiyarı daha önceden birden fazla kez oyun geliştirdiğim için bu konuya hakimim. Arkadaşım oyunun planlamasını, mekaniklerini UI sistemini hazırlarken ben ise çevre dizayn, modelleme, ışıklandırma işlerine bakıyorum.

Oyun geliştirme basamaklarına vs hakimim yani :) tek eksiğimiz bir kodcu senin de dediğin gibi, bir türlü istediklerimizi yerine getirebilecek tecrübede kodcu bulamadık.

Evet mesajı yazdıktan sonra baktım da buralar senden soruluyormuş galiba😅 kolay gelsin hocam.

Projenizde başarılar dilerim. Eğer müzik ile ilgili yardım gerekirse yardımcı olabilirim. İyi çalışmalar.
Çok teşekkürler, profesyonel müzisyen arkadaşım var ama yine de ihtiyacımız olursa haber ederim :)
Evet mesajı yazdıktan sonra baktım da buralar senden soruluyormuş galiba😅 kolay gelsin hocam.
Estağfirullah canım, az çok bi şeyler biliyoruz işte :) Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı