Oyun Grafikleri Daha Ne Kadar Gelişir ?

''Çok zor'' sözünün teknoloji için kullanılmaması fikrindeyim ben:) 20 sene önce böyle grafiklerin olacağını kimsenn düşündüğünü sanmıyorum.
Ben zaten imkansız demedim. Ama mantıksal olarak ve ekran kartlarının durumuna bakarak gerçekten iş zorlaşıyor.
Teknolojinin ne seviyeye ulaşacağını bilemeyiz. Çok zor yoktur birgün neler olacak neler.
Benim yaptıklarım sadece bir öngörme. Hayatta çok zor vardır. Mesela teknoloji hep gelişir biz bilemeyiz dersek HDD'lerin 10TB'den yukarı çıkabileceğini düşünebiliriz ancak fizik kuralları engelliyor. Biraz mantıksal olarak konuşursak hepimiz bir yerlere varabiliriz.
Rise Of The Tomb Raider baya gelişeceğine örnek :).
Aynen öyle. Hasar modellemesi, saç modellemesi gibi özellikler çok gelişmiş ancak optimizeli olmadığı için GTA Vice City'de yaşanan Su Kalitesi sıkıntısına benzer bir sorun oluşturuyor.
RoTR, The Witcher 3, GTA:V'den sonra... kesinlikle gerçek hayata yakın olur düşüncesindeyim.
Gerçek hayata grafik olarak yakın olması şuan yaşanmakta. Ancak gerçek hayata asla benzetmezler. Gerçek hayata benzetirlerse hiç kimse o oyunu beğenmez. Düşünsenize 3 vuruşta ölüyorsun! Grafikler, akıllı gözlükler ile geliştirilebilir ya da en azından gerçekmiş gibi hissettirilebilir. Çünkü monitörler gerçekçilik hissi veremez.

Oyunlardaki grafikler- görseller ilerde gerçek hayatla ayırt edilmeyecek derecede gelişecektir. Bu kesin ve net. Örnek olarak: Tomb raider Undervorlds vs Rise of the Tomb Raider (y) (Çok fark var çook...)

Teknolojinin ilerlemesini engellemek imkansız bence, bundan 10 yıl önce bana GTA V gibi bir oyun çıkacak deseler çok inandırıcı bulmazdım :) demek istediğim oldukça mümkün.

Mutlaka gelişir. Malum şuan oyunlar 4K teknolojisine geçti fakat önümüzde 6 ve 8 K teknolojileride var. Buda gelişeceğini gösteriyor. Ama bence oyunlarda gerçekçilikten çok kullanıcılara yaşamak isteyebilecekleri bir hayat sunmak önemli. Örneğin, Ark: Survival Evolved her dönemden esintiler içeriyor bence, Dinazorlar ve Makinalı silahları bir arada sunuyor. Tabi sistem gereksinimler uçmuş durumda tüm ayarlar low'da olmasına rağmen sistemim aşırı kasıyor. Uzun lafın kısası teknoloji ve oyun dünyası durmak bilmeden sonsuza kadar gelişecektir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı