Oyun grafiklerinde rahatsız edecek seviyede dokularda titreme(shimmering)

Danteka

Femtopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlgili videoyu bıraktım. Ne yaptıysam çözülmüyor internette başına gelenler de çözememiş. Herhangi bir donanımsal sorun yok. Kasamı ve monitörümü 2 ay önce değiştirdim. Eski bilgisayarda da bu bilgisayarda da, eski monitörde de bu monitörde de aynı sorun var. Yani her şey değişti ama sorun kalıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlgili videoyu bıraktım. Ne yaptıysam çözülmüyor internette başına gelenler de çözememiş. Herhangi bir donanımsal sorun yok. Kasamı ve monitörümü 2 ay önce değiştirdim. Eski bilgisayarda da bu bilgisayarda da, eski monitörde de bu monitörde de aynı sorun var. Yani her şey değişti ama sorun kalıcı.
Elektrik tesisatınız sağlam mı?
Bu sorunun Türkiye'deki şebeke elektriğinin kalitesizliğinden olduğunu düşünüyorum.
Ya da modem üzerinden BIOS'a bulaşan bir virüs. Bunlar tamamen teoremdir.

Son düzenleme:
Tamamen farklı sistemlerde de aynı sorun oluyorsa yüksek ihtimalle elektrik kaynaklı bir problemdir.

Tamamen AA ayarları ile alakalı bir sorun. Çok önceden MC'de düşük FPS alıyorum diye NVIDIA ayarlarını maksimum performansa çektiğimde her yer pütürlü pütürlü görünürdü deniz pütür pütür görünürdü blok olduğu belli olurdu default ayarlara çekince düzelirdi. Ekran kartı ayarlarınızı sıfırlayın hala rahatsız ediyorsa MSAA AA keskinlil yumuşatma gibi özellikleri açmayı/yükseltmeyi deneyin momitörünüzde oluşan sorunları zaten video çekip bize gösteremezsiniz monitör kaynaklı bir sorun değil tamamen ekran kartı ayarları ile alakalı

NVIDIA Inspector Download version 1.9.8.1 NVIDIA Inspector indirin, oyunu seçin ve manuel AA atayın. Belki sizin sorununuzu çözer.
@Veunex12
Bu sorunu 7 yıldır araştırıyorum. Zamanında +200 sayfa GeForce da konu açıldığını ve hiçbirinin çözümlenemediğini de. Sorun sadece AA değil, dokulardaki parlama ve titreme AA ile alakası olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bu sorun başka bir şey. Ben bunun hala Türkiye'deki şehir elektriğinin kalitesizliğinden olduğu düşünüyorum. Ya da dairenin elektriğinde bir sorun var. Eğer tüm apartmanda bu sorun yoksa.

Son düzenleme:
NVIDIA Inspector Download version 1.9.8.1 NVIDIA Inspector indirin, oyunu seçin ve manuel AA atayın. Belki sizin sorununuzu çözer.
@Veunex12
Bu sorunu 7 yıldır araştırıyorum. Zamanında +200 sayfa GeForce da konu açıldığını ve hiçbirinin çözümlenemediğini de. Sorun sadece AA değil, dokulardaki parlama ve titreme AA ile alakası olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bu sorun başka bir şey. Ben bunun hala Türkiye'deki şehir elektriğinin kalitesizliğinden olduğu düşünüyorum. Ya da dairenin elektriğinde bir sorun var. Eğer tüm apartmanda bu sorun yoksa.
Elektrikle oluşabilecek bir durum olduğunu zan etmem zira elektrik kalitesizliğinden kaynaklanan bir durum olsaydı başka şekillerde de kendini belli ederdi X bir cihazda x sorunlar oluşurdu gibi gibi. Yukarıda belirttiğim gibi bu tarz parıldama pütürümsü dokular nvidia da peformans odaklı kişiselleştirilebilir ayarlardan kaynaklı. Bir çok oyunda test edip farkı anlayabilirsiniz, ee fpsstiyorsan birşeylerden feragat etmen gerekir ben zamanında güzel görüntüden feragat edip pütürlü mc oynamıştım

Elektrikle oluşabilecek bir durum olduğunu zan etmem zira elektrik kalitesizliğinden kaynaklanan bir durum olsaydı başka şekillerde de kendini belli ederdi X bir cihazda x sorunlar oluşurdu gibi gibi. Yukarıda belirttiğim gibi bu tarz parıldama pütürümsü dokular nvidia da peformans odaklı kişiselleştirilebilir ayarlardan kaynaklı. Bir çok oyunda test edip farkı anlayabilirsiniz, ee fpsstiyorsan birşeylerden feragat etmen gerekir ben zamanında güzel görüntüden feragat edip pütürlü mc oynamıştım
NVIDIA ayarlarını konfigüre etsen bile bir işe yaramaz. Zira bu sorunu yaşayanlar SuperSampling açsalar bile bu titreme devam ediyor. DSR açıp 4K bile yapsan yine o titreme var. LoW ayarları dahil ne yaparsan yap düzelme olmaz.
Bu konuyla çok haşır neşir oldum. Sorun, güç kaynağı veya elektrik bazlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı