Oyun hayatına RDR 2 ile başlanır mı?

Assassins serisini şiddetle tavsiye ediyorum yaşım 23 neden bilmiyorum zevk meselesi sanırım ama döneminin eski oyunlarının tadı başka aşırı zevkli bu tek assassins serisi için geçerli değil, GTA:SA beni GTA 5 e göre daha çok sarıyor 😀.

Yaşım 27 aslında çocukluğumdan beri sürekli oyun oynarım fakat sistemim olmadığı için son 5-10 yılın oyunlarına biraz uzak kaldım. Yeni sistem topladım. Oyun macerama RDR 2 ile başlarsam geri kalan oyunlar sarmamazlık yapar mı? Herkes en iyi oyun olduğunu söylüyor o yüzden bende bunu merak ettim.

CS ile başlamayın da ondan sonra CS dışında oyun oynayamıyorsun.

Sana soyle söyleyeyim oyunu 25 Ocak 2020 aldım ve 1 Mart 2020 bitirdim tabii yavaş yavaş oynadım oyunu o ayrı bende oyle bir etki biraktıkı oyun diğer oyunlar bana yavan geldi zevk almamaya başladım bu oyundan sonra God of War oynadım o kadar etki birakmadı bende ama güzel oyundu şimdi Spider-Man aldım bekliyorum bakalım nasıl bir etki birakacak bende RDR 2 132 saat oynadım şimdiye kadar daha da devam edesim var oyuna şunu anladım RDR 2 tarzında ağirliğini gosteren yaşayan dunya ve kovboy dunyasını aşırı sevdiğimi anladım bu oyundan sonra.

Eskiden yeniye doğru oynamaya başlayacaksanız Call of Duty 2'yi kesinlikle oynamalısınız. Call of Duty oynayacaksanız kesinlikle CoD 4 Modern Warfare oynayın. Battlefield 3'ün hikayesi çok güzel tavsiye ederim. RDR2'yi bu ara o kadar çok oynuyorum ki dün gece tam uyuyacakken görevleri aklıma geldiği için uyuyamadım. Aynısı daha önce başka oyunlarda da olmuştu.

Eskiden yeniye doğru oynamaya başlayacaksanız Call of Duty 2'yi kesinlikle oynamalısınız. Call of Duty oynayacaksanız kesinlikle CoD 4 Modern Warfare oynayın. Battlefield 3'ün hikayesi çok güzel tavsiye ederim. RDR2'yi bu ara o kadar çok oynuyorum ki dün gece tam uyuyacakken görevleri aklıma geldiği için uyuyamadım. Aynısı daha önce başka oyunlarda da olmuştu.

CoD 2 benim için bir efsanedir.

Canınız ne oynamak istiyorsa, nasıl bir tür ve tarz sizi etkiliyorsa isterse eski isterse yeni olsun, oynayın gitsin.

Mesela ben eskiden strateji (hem rts hem tbs) oyunlarına hastaydım, şu an oynasam bile içerikleri tükettiğim için 2 saat sonra oyunu kapatasım geliyor. Çok eski olan axis & allies veya command & conquer generals oyunlarını oynamak hâlâ hoşuma gidiyor tuhaf şekilde.

Açık dünya oyunlarına gelirsek, bence RDR2 artık açık dünya oyunlarında standartı temsil ediyor, eğer bir oyun RDR2'ye yakın bir deneyim göstermiyorsa o oyunu almam için sebep yok diyordum, CP77'yi oynayınca çok sevdim, oysa insanların geneli bu oyunu sevmez.

Tek çizgim bir oyunda oynanış rahat ve akıcı olmalı, mesela elex adında açık dünya oyunu var, hikayesi hoşuma gitti çoğu yerde sırıtıyor olsa bile ama oynanış mekanikleri geleneksel oynanıştan farklı, ne yapsam da oynatmıyor kendini, o yüzden en başta bir oyun çok komplike bir oynanışa sahipse uzak duruyorum.

Yaşım 27 aslında çocukluğumdan beri sürekli oyun oynarım fakat sistemim olmadığı için son 5-10 yılın oyunlarına biraz uzak kaldım. Yeni sistem topladım. Oyun macerama RDR 2 ile başlarsam geri kalan oyunlar sarmamazlık yapar mı? Herkes en iyi oyun olduğunu söylüyor o yüzden bende bunu merak ettim.

RDR2 çok güzel oyun ama neden bu kadar övüldüğünü görmekte zorlanıyorum. Her oyunun yeri ayrıdır. Dene gör kendin beğen kimsenin sözüyle olacak iş değil bu.

Geri
Yukarı