Steam Oyun hediye etme sınırı var mı?

Hamsi ismaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir yerde öyle bir şey duymuştum. Steam'de oyun hediye edebilmek için kendi hesabımızda da o kadar para mı harcamamız gerekiyor?

Öyle bir şey varsa hediye gönderdikçe bu miktar azalıyor mu? Yoksa sabit mi? Örneğin kendi hesabımda 200TL harcadım. 100TL oyun hediye ettim. Bir dahaki sefere 105 TL bir oyun hediye edemem. Çünkü toplamı 205 oluyor. Böyle bir şey mi yoksa her seferinde 200'ü geçmesem yeterli mi?

Yine öyle bir şey varsa kaç TL'lik oyun gönderme sınırım kaldı? Nereden bakıyorum? PC yok şu an.

Yarın pazar bekletmem kalkacak. Ona göre CS:GO skini satıp oyun hediye edeceğim kendime.

Evet, sinir var. Fiyatina bakilmiyor, miktara bakiliyor. Cok fazla hediye gönderirsen. Steam bunu fark ediyor ve hesabin ticari amac olarak kullanildigini söyleyip, hediye kisitlamasi veriyor. Yani hesaba oyun satin alabilirsin ama artik o hesaptan hediye atamiyorsun.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir yerde öyle bir şey duymuştum. Steam'de oyun hediye edebilmek için kendi hesabımızda da o kadar para mı harcamamız gerekiyor?

Öyle bir şey varsa hediye gönderdikçe bu miktar azalıyor mu? Yoksa sabit mi? Örneğin kendi hesabımda 200TL harcadım. 100TL oyun hediye ettim. Bir dahaki sefere 105 TL bir oyun hediye edemem. Çünkü toplamı 205 oluyor. Böyle bir şey mi yoksa her seferinde 200'ü geçmesem yeterli mi?

Yine öyle bir şey varsa kaç TL'lik oyun gönderme sınırım kaldı? Nereden bakıyorum? PC yok şu an.

Yarın pazar bekletmem kalkacak. Ona göre CS:GO skini satıp oyun hediye edeceğim kendime.

Kendine neden bir oyun heediye ediyorsun ki?

Ben öyle bir şey yok diye biliyorum.

Sınırlama mı yok? Yarın 317TL değerinde 3 oyun hediye edeceğim. Bir sorun olur mu? Ancak bu kadar para harcamadım yani 188 + 175 TL harcamışım bu hesapta ama 175 TL'ye oyun hediye ettim 188 kaldı (eğer azalıyorsa). 1.8 katı kadar mı hediye edebiliyorum? Yoksa tam tersi hediye ettiğim miktarın en az 1.8 katı para mı harcamış olmam gerekiyor?

Sınırlama mı yok? Yarın 317TL değerinde 3 oyun hediye edeceğim. Bir sorun olur mu? Ancak bu kadar para harcamadım yani 188 + 175 TL harcamışım bu hesapta ama 175 TL'ye oyun hediye ettim 188 kaldı (eğer azalıyorsa). 1.8 katı kadar mı hediye edebiliyorum? Yoksa tam tersi hediye ettiğim miktarın en az 1.8 katı para mı harcamış olmam gerekiyor?

Ben yok diye biliyorum ama istersen Steam destek talebi oluşturabilirsin ya da deneyebilirsin.

Hocam ban yedim. O yüzden 1 saat yazamadım.
Fiyata bakılmıyor miktara bakılıyordan kastınız nedir?
Örnek olarak 10-15 defa hediye attin. 1-3 defa sadece oyun aldin. (Suan degerleri salliyorum) Steam bunu fark ediyor. Ve hesabin ticari amac olarak kullanildigina kanaat getirip, kisitlama veriyor.
Screenshot_3.jpg

@Miles Upshur var.☝️
Sınırlama mı yok? Yarın 317TL değerinde 3 oyun hediye edeceğim. Bir sorun olur mu? Ancak bu kadar para harcamadım yani 188 + 175 TL harcamışım bu hesapta ama 175 TL'ye oyun hediye ettim 188 kaldı (eğer azalıyorsa).
Hediye edebilirsin sikinti olmaz. Anladigim kadariyla 2. defa hediye edeceksin.

Son düzenleme:
Örnek olarak 10-15 defa hediye attin. 1-3 defa sadece oyun aldin. (Suan degerleri salliyorum) Steam bunu fark ediyor. Ve hesabin ticari amac olarak kullanildigina kanaat getirip, kisitlama veriyor.
Eki Görüntüle 1894994

Hayır 2 yıl öncede küçük bir kaç oyun hediye etmiştim arkadaşıma

Eki Görüntüle 1894994

2. Defa 3 oyun birden hediye edeceğim yalnız

Yeni konular

Geri
Yukarı