Oyun hesabı satarken hesap askıya alındı

Snowsatt

Hectopat
Arkadaşlar ben hesap satıyorum güvenilir bir site üzerinden ve asla site dışına çıkmam normalde. Ve bir ilanıma mesaj geldi site dışı alışveriş istedi WhatsApp'dan IBAN'a gönderip ben başta kabul etmedim tehlikeli olabilir diye ama ısrar etti yaptım cidden alıcı ücreti gönderdi hesabı da teslim ettim. Sorunsuz ama hesap güvenlik durumundan askıya mı alınmıs çalınmış mı ilk sahibi tarafından geri mi alınmış alıcı da bilmiyor çbana yazıyor şu an çok kötü bir ikilemdeyim adam ücret iadesi de istemiyor. Hesaba para yatırdığı ve oynadıgı için adam sonuca ulaşamaz ise beni telefon numarasından isim soy isimden veya IBAN'dan dava edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben hesap satıyorum güvenilir bir site üzerinden ve asla site dışına çıkmam normalde. Ve bir ilanıma mesaj geldi site dışı alışveriş istedi WhatsApp'dan IBAN'a gönderip ben başta kabul etmedim tehlikeli olabilir diye ama ısrar etti yaptım cidden alıcı ücreti gönderdi hesabı da teslim ettim. Sorunsuz ama hesap güvenlik durumundan askıya mı alınmıs çalınmış mı ilk sahibi tarafından geri mi alınmış alıcı da bilmiyor çbana yazıyor şu an çok kötü bir ikilemdeyim adam ücret iadesi de istemiyor. Hesaba para yatırdığı ve oynadıgı için adam sonuca ulaşamaz ise beni telefon numarasından isim soy isimden veya IBAN'dan dava edebilir mi?
IBAN açıklaması ne idi o zaman ve ayrıca bende çok al-sat yaptım hangi oyun hesabı bu ona göre hesaba giriş sağlanabilir birde seni davaya verememesi lazım çünkü sen hesabı devretmissin sorumluluk artık ona ait yani hesabı geri alan sen değil isen sorun yok çünkü ip adresine kadar ortaya çıkar daha da kötü duruma düşersin

IBAN açıklaması ne idi o zaman ve ayrıca bende çok al-sat yaptım hangi oyun hesabı bu ona göre hesaba giriş sağlanabilir bir de seni davaya verememesi lazım çünkü sen hesabı devretmissin sorumluluk artık ona ait yani hesabı geri alan sen değil isen sorun yok çünkü IP adresine kadar ortaya çıkar daha da kötü duruma düşersin.

IBAN açıklaması derken pek anlayamadım ben IBAN gönderdim adım soyadımı alıp miktarı gönderdi herhangi bir açıklama yoktu sadece ücreti gözüküyordu.

IBAN açıklaması derken pek anlayamadım ben IBAN gönderdim adım soyadımı alıp miktarı gönderdi herhangi bir açıklama yoktu sadece ücreti gözüküyord

IBAN açıklaması derken pek anlayamadım ben IBAN gönderdim adım soyadımı alıp miktarı gönderdi herhangi bir açıklama yoktu sadece ücreti gözüküyordu.

O zaman bir şey olmaz. Sonuçta hesabı sen satmışsın, sorumluluk senden çıkmış. Sen hesabı almadıysan dava edemez seni.

@yasin.07 hocam doğru söylemiş. Eğer sen almadıysan bir sorun olmaz. Dava açmaya çalışsa da sen suçlu değilsin. O yüzden pek bir şey yapamaz. Ayrıca siz hesabı önceden başka birinden mi aldınız?

Evet hesabı benden zamanında güvenilir bir siteden aldım ama o siteden Steam üzerinde satılan bir oyunuda almıstım ve oyun geri alındı illegal yolla elde edilmiş diye şimdi de bu olay başıma geldi bende bu hesaba emek verdim para yatırdım bu adam 1 haftadır kullanıp 2x379TL yatırmıs
Ücret iadesi yapayım diye ikna etsem suçum olmadan bu kadar bir miktarı ödemem şahsen.

Evet hesabı benden zamanında güvenilir bir siteden aldım ama o siteden Steam üzerinde satılan bir oyunuda almıstım ve oyun geri alındı illegal yolla elde edilmiş diye şimdi de bu olay başıma geldi bende bu hesaba emek verdim para yatırdım bu adam 1 haftadır kullanıp 2x379TL yatırmıs
Ücret iadesi yapayım diye ikna etsem suçum olmadan bu kadar bir miktarı ödemem şahsen.
Dava açsın. Oyunların çoğunda hesap alım satımı yasak. Dava açarsa şirket bu yasak yüzünden kimsenin IP adreslerini ve oyunun giriş yapıldığı cihazların konumlarını paylaşmaz.

ücret iadesi ile falan uğraşmayın parayı yatırması da normal hesabı satın aldı ve artık onun sorumluluğu altında belki de hesabı birine kaptırdı veya da gerçekten çalındı seni ilgilendirmez para iadesi falan da yapma sakın uğraşma bile

O zaman hiçbir şey olmaz hocam uğraşmayın bile.

Hocam haksız olsam elimden geleni yapardım ücreti geri Döndürmek için ama hesabı ben de satın aldım diye uyguna sattım. Üstüne adam 1 haftada hesaba yüksek bir miktar yatırmış, 758 gibi bir miktar.

Geri
Yukarı