Oyun için 24 Mbps İnternet Yeter Mi ?

LastWorld41

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bulunduğum yerde Superonline fiber yok ama imza ile getirebileceğimi düşünüyorum. Getirirsem 24 Mbps kampanyalardan birine gireceğim fakat kararsızım. 24 Mbps online oyunlarda nasıl bir performans sergiler ? Özellikle de serverleri yabancı ülkelerde olan oyunlarda. Bir de upload değerleri nedir ? İleride yayın yapmak için de uygun mudur ?

Arkadaşlar bulunduğum yerde Superonline fiber yok ama imza ile getirebileceğimi düşünüyorum. Getirirsem 24 Mbps kampanyalardan birine gireceğim fakat kararsızım. 24 Mbps online oyunlarda nasıl bir performans sergiler ? Özellikle de serverleri yabancı ülkelerde olan oyunlarda. Bir de upload değerleri nedir ? İleride yayın yapmak için de uygun mudur ?
Tam olarak kullanmak istediğiniz paketi yazar mısınız? Sadece sizin yazdığınız değer değil, ping, upload vs. Değerler de önemli.

Benim bildiğim oyunlarda hız değil ping önemli. Kota aşınca 3 Mbps hız ile sorunsuz oyun oynuyordum. Bence indirme değil birazda yüklemede önemli. Fiber normal DSL göre çok güzel ping değerleri oluyor.

Oynadığınız oyuna bağlı. Ben CS GO oynuyorum ve bu oyunda 18-18 maç yaparken (topluluk sunucuları vs.) 8 MBPS gayet yeterli oluyor ama 3 MBPS'ye düştüğünde bazen lag (gecikme) veya ping artması gibi durumlar meydana geliyor. Siz BF1 32-32 Multiplayer maç atarsanız 3 MBPS yetmez ya ping çok yükselir ya da lag ciddi oranda artar. Ve bu arada 24 MBPS fazlasıyla yeterli olur.

Benim bildiğim oyunlarda hız değil ping önemli. Kota aşınca 3 Mbps hız ile sorunsuz oyun oynuyordum. Bence indirme değil birazda yüklemede önemli. Fiber normal DSL göre çok güzel ping değerleri oluyor.

Turkcell Fiber'de dikkatimi çeken '' -e kadar değil sabit hız'' oldu. Bu da sabit ping değeri oluyor. Turkcell dediği için bu ifadeye inanırım. Türk Telekom deseydi '' hadi len '' derdim :D.

Oynadığınız oyuna bağlı. Ben CS GO oynuyorum ve bu oyunda 18-18 maç yaparken (topluluk sunucuları vs.) 8 MBPS gayet yeterli oluyor ama 3 MBPS'ye düştüğünde bazen lag (gecikme) veya ping artması gibi durumlar meydana geliyor. Siz BF1 32-32 Multiplayer maç atarsanız 3 MBPS yetmez ya ping çok yükselir ya da lag ciddi oranda artar. Ve bu arada 24 MBPS fazlasıyla yeterli olur.

Bende de 8 mbps internet var Lol sunucularında lag giriyor arada. Gerçi Lol Türkiye sunucuları diğer ülkelerin sunucularına göre daha kalitesiz.

Biz yıllarca AKK belası yüzünden 3 Mbps internet ile yaklaşık bir ay oyun oynayabilen bir nesiliz, rahat ol. :)

Şuan kullandığım internette AKN yok ama her türlü kötülük var. Ani kesilme , hız düşüşü. Keşke AKN olsaydı da bunlar olmasaydı :D.

Superonline'da upload TürkTelekom'a göre yüksek oluyor yayın yapabilirsin. Ping olayı da hızdan çok altyapı ve sunucuya yakınlıkla alakalı oluyor.
4 senedir Türk Telekom kullanıyorum ping sorunu yaşamadım. Tabi Gebze'de oturuyorum. Altyapısı iyi herhalde oyunlarda ping sorunuyla atılmadım ve sorunsuzca CS:GO, LoL, Dota 2 oynadım ve halen online oyun oynuyorum. Fakat bazen kopma sorunu ile netim hızını düşürüyorlar en çok bu olayını sevmiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı