Oyun için 24 Mbps İnternet Yeter Mi ?

Bende de 8 mbps internet var Lol sunucularında lag giriyor arada. Gerçi Lol Türkiye sunucuları diğer ülkelerin sunucularına göre daha kalitesiz.
Ben de oynadım bir dönem LOL ama bende olmadı. Şu var PC'niz saniyede 32 bitlik veri paketi gönderir. Bu gönderdiği paket 8 bayt ederi ve bunu gönderip almak herhangi bir internet ile gayet mümkün.
Kullandığınız bölgedeki hat yoğunluğuna bağlı olarak da değişmekte.

4 senedir Türk Telekom kullanıyorum ping sorunu yaşamadım. Tabi Gebze'de oturuyorum. Altyapısı iyi herhalde oyunlarda ping sorunuyla atılmadım ve sorunsuzca CS:GO, LoL, Dota 2 oynadım ve halen online oyun oynuyorum. Fakat bazen kopma sorunu ile netim hızını düşürüyorlar en çok bu olayını sevmiyorum.

Bu saatten sonra Turk Telekom evime bedava 100 mbps getirse yine de yaranamaz. Müşterilerini bu kadar '' öpmek'' isteyen bir şirket yok.

Ben de oynadım bir dönem LOL ama bende olmadı. Şu var PC'niz saniyede 32 bitlik veri paketi gönderir. Bu gönderdiği paket 8 bayt ederi ve bunu gönderip almak herhangi bir internet ile gayet mümkün.
Kullandığınız bölgedeki hat yoğunluğuna bağlı olarak da değişmekte.

Peki daha iyi bir internetle bu yoğunlukta üste çıkabilir miyim ?

İnternetlerini kullanmadım ama hatları da çok kötü. Biraz şehirden yukarılara çıkın kademeli olarak Edge'ye kadar düşüyor internet.
Ya ben Türk Telekomu sevmem ilgisiz ve kopma olan firma. Fakat Artvin'de köyde amcam da interneti var Doğu Karadeniz bölgesinde Batum sınırına yakın fakat orada neti sordum sıkıntı oluyor mu diye olmadı dedi. Online oyun oynuyorum etkilemedi beni. Biraz altyapı biraz kablolama da sıkıntı oluyor.

Ya ben Türk Telekomu sevmem ilgisiz ve kopma olan firma. Fakat Artvin'de köyde amcam da interneti var Doğu Karadeniz bölgesinde Batum sınırına yakın fakat orada neti sordum sıkıntı oluyor mu diye olmadı dedi. Online oyun oynuyorum etkilemedi beni. Biraz altyapı biraz kablolama da sıkıntı oluyor.

Biraz şans faktörü de var.

4 senedir Türk Telekom kullanıyorum ping sorunu yaşamadım. Tabi Gebze'de oturuyorum. Altyapısı iyi herhalde oyunlarda ping sorunuyla atılmadım ve sorunsuzca CS:GO, LoL, Dota 2 oynadım ve halen online oyun oynuyorum. Fakat bazen kopma sorunu ile netim hızını düşürüyorlar en çok bu olayını sevmiyorum.
Ben de şu ana kadar pek fazla ping sorunuyla karşılaşmadım. Genelde 60-70 arası ping alıyorum. Altyapıyla alakalı sanırım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı