Oyun İçin AMD FX X8 8350 Sistem

Arkadaşım hiç işlemciyi dert etme sadece oyun için sistem alıyorsan. Sürekli kontrol ediyorum ben oyunlarda işlemci hiç işlem yapmıyor desem yeridir :).

Tabi strateji oyunlarında yani yapay zeka olan oyunlarda biraz yapıyorlar diyorlar ama ben onlarda denemedim. Fps oyunlarında işlemci düşünme ekran kartına asıl. Sonradan pişman olma.

Mümkünse monitörü değiştirmenizi öneririm. Çözünürlüğünün Full HD olmamasının yanı sıra analog girişe sahip. Günümüzde VGA girişe sahip analog bir monitör almanın doğru olmayacağını düşünüyorum.
Buna bakabilirsiniz: http://www.vatanbilgisayar.com/Moni...an-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64858
Vatan'da %30 indirimde 300TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet haklısın aslında. Fakat sistem toplamışken yinede iyi bir işlemciyle almak istiyorum. Çünkü 3-4 sene sistemi değiştirmeyi düşünmüyorum.

- - - Güncellendi - - -

Monitöre pek önem vermemiştim açıkçası şimdi siz söyleyince dikkatimi çekti. Fiyat olarakta uygun. Listeye bunu ekliyorum.

- - - Güncellendi - - -

Az önce bilgisayar konusunda birinden daha destek aldım. Bana listede yazan HD 7850 ekran kartını R9 270X ile değiştirirsem sorun çıkartabiliceğini iletti. Sizce böyle bişi mümkün müdür ?

Sorun çıkarmaz merak etme burda kaç kişi öneri yapıyor herşeyi göz önünde bulundurup söylüyorlar.

- - - Güncellendi - - -

Şimdi baktımda vatanda %20 indirim ile hesaplamaşsınız haftasonu %30 indirim ile parçaları daha ucuza alıp geri kalan parayı ekran kartına yatırın.

Arkadaşlar önerilerinizi dinliyorum sanırım ekran kartı olarak ASUS R9 270x alacağım. Fakat anakart konusunda bir hayli kararsız kaldım. Bahsettiğim çoğu insan MSI anakartların bu sisteme yakışmadığını söyledi. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Arkadaşlar önerilerinizi dinliyorum sanırım ekran kartı olarak ASUS R9 270x alacağım. Fakat anakart konusunda bir hayli kararsız kaldım. Bahsettiğim çoğu insan MSI anakartların bu sisteme yakışmadığını söyledi. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ?

Anakart: VATAN COMPUTER - ASUS M5A97 EVO R2.0 AMD 970/SB950 AM3+ DDR3 2133MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART

Ekran Kartı: VATAN COMPUTER - MSI - R9 280X Gaming 3G BF4 GDDR3 3GB 384Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kart

Önerdiğim monitörle beraber bu şekilde güzel bir sistem. Bu arada şimdi farkettim, monitörle beraber kablo gelmiyor. Monitörü alıcak olursanız yanında DVI kablosu da almalısınız:
VATAN COMPUTER - INCA - IDD-01 DVI TO DVI ALTIN U

Telefondan gönderdim, yazım yanlışım, bir hatam olduysa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı