Oyun için AMD sistemler iyi mi?

Ya hocam AMD almayın demiyorum ama yani ben AMD alıp da sonradan WattMan gibi sorunlarla uğraşmayan kişi görmedim. Hemen olmasa bile illa sonradan bir sorun çıkacak. Yazılımsal olarak NVİDİA en iyisi. Ama F/P olarak AMD daha iyi. Şu sorunları olmasa AMD alın direkt derdim zaten.
Dediğiniz 500 ve 5000 serisinde yaygındı. 6000 serisinde sorunlar büyük ölçüde azaltıldı.Ayrıca sorunların çözümleri artık basit, eskisi gibi insanı yeni kart aldırmaya zorlamıyor.

Dediğiniz 500 ve 5000 serisinde yaygındı. 6000 serisinde sorunlar büyük ölçüde azaltıldı.Ayrıca sorunların çözümleri artık basit, eskisi gibi insanı yeni kart aldırmaya zorlamıyor.
Valla siyah ekran sorunuyla uğraşan arkadaşımın kartı 6750 XT. İzinli olduğu günün tamamını siyah ekran sorununu çözmekle harcadı.

Evet ama FSR DLSS kadar kaliteli değil. Fazla bir işe yaradığı yok desek doğru olur. NVIDIA'nın sunduğu teknolojiler daha kaliteli.
Fazla işe yaramıyor dediniz, arkadaşım fsr ile rx 560 gibi bir kart ile God Of War da düşük görüntü kaybı ile 1080p yüksek ayarlarda stabil 60+ oynuyor.

Fazla işe yaramıyor dediniz, arkadaşım fsr ile rx 560 gibi bir kart ile 1080p yüksek ayarlarda stabil 60+ oynuyor.
İşe yaramıyor dediğim bazı oyunlarda grafikleri berbat hale getiriyormuş diye duydum. Bayağı bulanık bile yaptığı oluyormuş. Ben RTX 3060 kartla DLSS açıyorum grafik neredeyse değişmemesine rağmen FPS 2 katına kadar artabiliyor.

Ya hocam AMD almayın demiyorum ama yani ben AMD alıp da sonradan WattMan gibi sorunlarla uğraşmayan kişi görmedim. Hemen olmasa bile illa sonradan bir sorun çıkacak. Yazılımsal olarak NVİDİA en iyisi. Ama F/P olarak AMD daha iyi. Şu sorunları olmasa AMD alın direkt derdim zaten.
Yaşandı. Aynı fiyatlarda AMD'nin kartları güç olarak daha iyi olabilir ama yazılımsal olarak memnun kalmadım ben AMD'den. Ayrıca DLSS'e karşılık FSR var demek mantıklı gelmiyor bana. Tamam var ama ne kadar eşdeğer bunlar, önemli olan o.

@messinicocugu attığı sistemi alın geçin. Yazılım problemi AMD de evet var, fakat bu her amd kartı kullananda olacak diye birşey yok, wattman sorunu 10 kişide varsa bunlardan rahat 4-5 tanesi zaten kart ayarlarınla oynuyorlar (undervolt, oc ) gibi işlemlerden sonra wattman yiyorlar.
Nvidia DLSS sunuyorsa AMD FSR sunuyor. RT olayına gelince, RT her oyunda çok işlevsel ve fark yaratacak bir durum ortaya çıkarmıyor, öte yandan RT açınca ciddi FPS düşmeleri oluyor, RT yi yüksek ayarlarda açıp akıcı bir oyun oynamak için 3060 dan fazlası lazım. Elinde 3050 kart bulunan adam Nvidada RT desteği var diyor, nasıl kullancan 3050 ile RT yi ? 20 fps de cyberpunk 2077 oynayarak mı ? Öte yandan oynadığınız oyunlarda ultrada 60 üstü fps yakalıyorsanız ve akıcı ise DLSS ya da FSR kullanmanın bir amacı da yok, oyunu 200 fps de oynasan ne olur 150 fps de oynasan ne olur ? Hikayeli oyunlardan bahsediyorum. Bunlara anca zaman geçip sistem eskidikçe ilerde çıkacak oyunlardan belli FPS değerlerinin altında kalmamak için ihtiyaç olur.
Profilimde kendi sistemim mevcut 6800 ekran kartlı. Aldığım günden beri bir kere bile ekran kartı odaklı bir sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı