Oyun için AMD vs Intel islemci

• Konuyu başlatan yl08
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 835

yl08

Decapat
Selamlar. 240Hz Acer AMD FreeSync destekli monitörüm var. 7-8BIN TL bütçe ile sıfır oyun kasası toplamak istiyorum. Sizce alacağım kasada işlemci AMD mi yoksa Intel mi olmalı? Intel için oyunlarda performansı daha yüksek deniyor fakat monitörümün AMD destekli olması aklımı karıştırıyor.

Selamlar. 240Hz Acer AMD FreeSync destekli monitörüm var. 7-8BIN TL bütçe ile sıfır oyun kasası toplamak istiyorum. Sizce alacağım kasada işlemci AMD mi yoksa Intel mi olmalı? Intel için oyunlarda performansı daha yüksek deniyor fakat monitörümün AMD destekli olması aklımı karıştırıyor.

Intel daha iyi.

FreeSync desteği işlemci için değil AMD ekran kartları için geçerli. İstediğin işlemciyle kullanabilirsin ayrıca yeni nesil monitörlerde hem FreeSync hem de G-SYNC özelliği aynı zamanda bulunuyor bir araştır istersen monitörünün modelini.

sadece oyun oynayacaksan intel ile 5 fps fela daha fazla alırsın ancak dersin arkaplanda çok fazla uygulama çalıştırıyorum tabikide amd ancak eğer 5 fps değilde daha fazla performan istiyorsan tabikide amd

Yeni konular

Geri
Yukarı