Oyun için AMD vs İntel

''AMD mi, Intel mi?'' sorusunun yanıtını bütçe belirler. Bir de monitör dahil mi? 1500TL ve aşağısı için AMD, daha fazla bütçeniz varsa Intel.

İntel ile AMD işlemciyi kıyaslamak Ferrari ile Şahin'i kıyaslamaktır.
Şimdi böyle yorum olursa;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zenler bize kilcal damarimizdanda yakin. Bende para bol bekleyemem dersdn al i5 6400 devam et. Yok benim butcem kisitli o zaman zen al. Bide kac yiliik bulldozer mimarisinide alma.

Bence bütçen ve ne istediğin ile ilgili. Bence Zen'i bekle bakalım neler sonucak. Aynı performanstaki İntel'e 3000 fark vermek istemiyorum şahsen. Beklemem diyorsan 6. Nesil Intel alabilirsin.

Şimdi böyle yorum olursa;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hacı murat kendini yıpratırken ferrari gaza basmıyor ayağını debriyajdan alıyor dostum. (y)

Hacı murat kendini yıpratırken ferrari gaza basmıyor ayağını debriyajdan alıyor dostum. (y)
Ben aslında ironi yapmıştım. Demek istediğim; benzetme yersiz. AMD gibi bir firma hiç olmasaydı belki de şimdi i3-i5'lere 1000TL üzeri paralar veriyor olurduk, i7'ler ise sadece çok çok paralar kazanan şirketlerin ofislerine girdiğimizde gördüğümüz bizim için hayalden ibaret ürünler olurdu. Belki de benim gibi bilgisayara 1500TL'den fazla para vermek istemeyen biri hiç bilgisayar toplamamış olurdu. Düşük bütçede AMD ile toplanan bir sistemin vereceği performansı Intel ile alabilmen için 500-1000TL fazladan para vermen gerekir. AMD belki de şu ana kadar çıkardığı hiç bir işlemcide bir i7 performansı verememiş olabilir ama F/P ürünü olarak Intel hiç de uygun değil.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı