Oyun için bilgisayar mı yoksa PlayStation 4 Pro mu?

ahmetr.vip

Hectopat
Arkadaşlar bu günlerde kafam çok karıştı bilgisayar mı yoksa PlayStation mu alayım diye. PlayStation daha uygun ve her oyunu oynayablirim ama bilgisayar daha rahat geliyor. Sizce 4000-5000 TL arası PC mi yoksa PS4 Pro mu almam daha mantıklı olur? Bu arada PS4 Pro oyun Save'si atılıyor mu ben hep Single Player oyun oynarım. Biraz bilgi verir misiniz? Konsol hakkında hiçbir bilgim yok :)

Hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim. peki 6 bin tl bütçe ile alınabilecek en güzel PC nedir? kasa şekli ve ssd çok önemli değil ssd 240 gb yeterli çok oyun oynama fırsatım yok malesef. Tek istediğim 6bin tl ye alabileceğim en güzel PC. işlemci ve anakart ne kadar iyi olursa o kadar iyi diğer parçaları ileri de sıkıntı çıkarırsa da yükseltirim diye düşünüyorum.

PS4 Pro ile 4K televizyonumda, 4K ve HDR ile Fifa 20 oynuyorum. Bunu bir bilgisayarda yapmak için gerekli bütçe nedir? Ve biliyorum ki FIFA 21, 22, 23 de çok rahat bir şekilde oynayacağım.

PC toplarsın 3 sene beklentilerini karşılar ve bir ton şeyle uğraşırsın. Misal veriyorum; Driver hataları, saçma Windows sorunları, Anti-Virüs, her oyunu farklı bir platformdan edinmek, Her yıl değişmesi gereken termal macun, genel bakım, Oyun içi ayarlar hakkında bilgi, kablo bilgisi, montaj bilgisi diye say say bitmez.
Xbox One X ise; bir kere alır kurarsın 60fps supersampling ile oyununu oynarsın sıkılınca kapatırsın. Hiçbir şey bilmene gerek bile yok kafanda rahat. Gamepass de aldınmı bitti. Ayrıca 7 yıl sorunsuz kullanırsın.

PC toplarsın 3 sene beklentilerini karşılar ve bir ton şeyle uğraşırsın. Misal veriyorum; Driver hataları, saçma Windows sorunları, Anti-Virüs, her oyunu farklı bir platformdan edinmek, her yıl değişmesi gereken termal macun, genel bakım, oyun içi ayarlar hakkında bilgi, kablo bilgisi, montaj bilgisi diye say say bitmez.
Xbox One X ise; bir kere alır kurarsın 60FPS supersampling ile oyununu oynarsın sıkılınca kapatırsın. Hiçbir şey bilmene gerek bile yok kafanda rahat. Gamepass'de aldın mı bitti. Ayrıca 7 yıl sorunsuz kullanırsın.

Yukarıda saydığın şeyler standart toplama PC kullanıcı olan herkesin hobi seviyesinde bilmesi gereken şeyler ve ayrıca 7 yıl çok iddialı olmuş.
Gerçekten Xbox 7 yıl aynı kalitede oyunları açabilir mi?

Yukarıda saydığın şeyler standart toplama PC kullanıcı olan herkesin hobi seviyesinde bilmesi gereken şeyler ve ayrıca 7 yıl çok iddialı olmuş.
Gerçekten Xbox 7 yıl aynı kalitede oyunları açabilir mi?
7 yıl aynı kalite de açar demedim. Lakin 5 yıl çok rahat götürür. Sonra kalite düşmeye başlar.
Ayrıca Xbox One X en güçlü konsol.

ps'ye oyunları crack indirmen zor olur ama pc ye illaki bulursun bir yerlerden (bu arada ps 4 pro lara ekstra vergi geldi umarım haberin vardır )

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı