Oyun için DirectX sürümü 11'e düşürülmeli mi?

İşletim sistemi
Windows 10

WornPanda

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci,Fps Oyuncusu.
Ben şu an DirectX12 kullanıyorum fakat indirdiğim oyunlar çalışmıyor örneğin; PUBG Lite, Valorant, LoL. DirectX12'den DirectX11'e düşürmeli miyim? Ve nasıl düşürebilirim?

Logfile Buyurun, sanırsam Recep abi ne dediyse yaptım.
Yanlışım yoksa hata VS C++'dan kaynaklanıyor olabilir. Buradan bakınca ben öyle anladım. @Enes3078 daha iyi bilir.

C:\Windows\System32\vcruntime140.dll sil.

Bunları kurmayı dene. Sonuçları ne imiş bakalım. Yanlışım ve ekleme varsa, yapın lütfen.

Ben şu an DirectX12 kullanıyorum fakat indirdiğim oyunlar çalışmıyor örneğin; PUBG Lite, Valorant, LoL. DirectX12'den DirectX11'e düşürmeli miyim? Ve nasıl düşürebilirim?

Hocam sorunun DX12 ile alakası olamaz çünkü DX12 geriye de dönebiliyor kesinlikle sorun başka bir şey aldığınız hatayı ekran görüntüsü alarak yeni bir konu açın da ona göre yardımcı olsunlar kaldı ki bu oyunların DX12 desteği var diye biliyorum.

Artı -1 Eksi
Yanlışım yoksa hata vs C++'dan kaynaklanıyor olabilir. Buradan bakınca ben öyle anladım. @Enes3078 daha iyi bilir.

Bunları kurmayı dene. Sonuçları ne imiş bakalım. Yanlışım ve ekleme varsa, yapın lütfen.

Hemen denemeye başlıyorum.
Yanlışım yoksa hata vs C++'dan kaynaklanıyor olabilir. Buradan bakınca ben öyle anladım. @Enes3078 daha iyi bilir.

Silmeye çalıştığımda böyle dedi ne yapmam gerek.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-04_191447.png
    resim_2021-03-04_191447.png
    131,4 KB · Görüntüleme: 46
DirectX 11 desteği olan oyunları DX12'den 11'e rahatlıkla indirebilirsin, indiremezsin diye bir şey yok, DX12 tam olarak stabil değil ve çoğu oyunda optimizasyon ve darboğaz sıkıntısı yaratıyor örnek olarak CoD: Warzone ve Black Ops Cold War verilebilir, Warzone'un bir aralar DX11 sürüme desteği vardı ancak 3-4 ay önce kaldırdılar ve darboğaz sorunu geri gündeme geldi, DXCPL üzerinden DX11'e zorlamama rağmen oyun çökmekte, eğer bir oyunun DX11 desteği varsa başlatma seçeneğine "-D3D11" yazarak düşürebilirsin, eğer başlatma seçeneği yoksa bu programı kullanabilirsin.
Ayrıca DX11 destekli oyunlar DX11'i sistemine genelde ilk açılışında yüklemekte, Steam bunu direk olarak yapmakta, DX9 varsa DX9 yüklüyor, DX10 varsa aynı şekilde.

Hocam her dediğinizi adım adım yaptım olmadı maalesef Steam'den bir oyun indirirken belki gerekli dosyaları indirir o zaman çözülebilir diye düşünüyorum sizi de yordum kusura bakmayın teşekkürler.

Geri
Yukarı