Oyun için hangi Windows 10 sürümü kurulmalı?

Windows 10'la oyun oynayamazsın. Benim sistemim 6 GB RAM vs. ben 130 FPS aldığım CS:GO'da, Windows 10'a geçince 35 FPS çakıldı. Kısacası oyun ile Windows 10 yan yanaa gelmez.
Neden oynayamasın kardeşim? Evet, ilk çıktığında (2015-2016) öyleydi Windows 10 ama şu an oyun için gayet ideal. 35 FPS sebebi sisteminizde, arkaplan uygulamaları vs. de olabilir. Benim 4 GB RAM'im var daha yüksek FPS alıyorum.

Neden oynayamasın kardeşim? Evet, ilk çıktığında (2015-2016) öyleydi Windows 10 ama şu an oyun için gayet ideal. 35 FPS sebebi sisteminizde, arka plan uygulamaları vs. de olabilir. Benim 4 GB RAM'im var daha yüksek FPS alıyorum.

4 GB RAM ile hızlı bir performans almanızın imkanı direk yoktur desem yeridir. ( tahminimce 4 GB olduğu için 1600MHz ) tüm FPS ayarlarını yapmama rağmen artık NT çekirdeğinden midir bilmem ama %60-70 FPS kaybı yaşadım. Sizin dediğiniz gibi oyunda FPS düşmemesi için düşük RAM ve sistem isteyen oyun lazım.

Hocam Windows 10 sürümü farketmez hemen hemen hepsi aynı tüketime sahip. 4GB ramınız varmış benim tavsiyem LTCS ya da LTSB kurun en kötü Home.
4 GB RAM ile hızlı bir performans almanızın imkanı direk yoktur desem yeridir. ( tahminimce 4 GB olduğu için 1600MHz ) tüm FPS ayarlarını yapmama rağmen artık NT çekirdeğinden midir bilmem ama %60-70 FPS kaybı yaşadım. Sizin dediğiniz gibi oyunda FPS düşmemesi için düşük RAM ve sistem isteyen oyun lazım.
Hocam insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Pentium D 820 ve 3GB ram ile Windows 10 kullanabiliyorum üstelik 32 bit. NT çekirdeğiyle bir alakası yok. Xp de w7 w8 w10'da NT çekirdeği. Her windows sürümünde performans düzeliyor. 4GB ramı olsun 1. nesil i3 ve hd 4xxx 6xxx serisi ekran kartı olsa dahi iyi kötü oyun oynar. CS:GO ETS2 falan bunlar sistem mi istiyor?

İlginç bir durum gerçekten. Sanırım bundan dolayı Win10 mağdurusunuz. Windows 10'un bir çok sürümünü denedim. İlk sürümleri hariç oyun konusunda Windows 7'den geri kalır yanı yoktu. Gayet iyiydi, FPS düşmesi yaşamadım. Sanırım her PC'ye Windows 10 yaramıyor.

Hocam Windows 10 sürümü fark etmez hemen hemen hepsi aynı tüketime sahip. 4 GB ramınız varmış benim tavsiyem ltcs ya da LTSB kurun en kötü Home.

Hocam insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Pentium D 820 ve 3GB RAM ile Windows 10 kullanabiliyorum üstelik 32 bit. NT çekirdeğiyle bir alakası yok. XP de W7 W8 Windows 10'da NT çekirdeği. Her Windows sürümünde performans düzeliyor.

Hocam kullanırsın, ben kullanamazsın demiyorum ama sen diğer OS'da PC'yi açanda 30 saniye sürerken. Windows 10'da 2 dakika sürer. Filiyat olarak 2side açılmış olur lakin potansiyel olarak diğer OS üsttedir.

( Oyun için harici ve dahili grafik kartı ile yapmış olduğum test sonucu vardım bu kanıya )

Hocam kullanırsın, ben kullanamazsın demiyorum ama sen diğer OS'da PC'yi açanda 30 saniye sürerken. Windows 10'da 2 dakika sürer. Filiyat olarak 2side açılmış olur lakin potansiyel olarak diğer OS üsttedir.
Benim PC'de Windows 10 daha hızlı açılıyor diğerlerine göre. 15 sn'yi geçmiyor. Windows 7'de yaklaşık 30sn sürüyordu.

Windowsun kurulu olduğu diskle alakalı o açılma süresi. %60-%70 Fps kaybı yaşadım demişsiniz. Sizin sisteminizden tutun sürücülerinize kadar bir çok etmen var işin içinde. Arkadaşta böyle olacak diye bir kural yok. Değerlendirmelerinizi daha gerçekçi yapmanız gerektiğini düşünüyorum. Lütfen yanlış yönlendirmeyin.

Ben kendi yaşadığım deneyimi sunuyorum. Uymak veya uymamak, kısacası karar kullanıcınındır.

( Driver vs. tüm destekleri vardır )
6 GB RAM ile Windows 10 kullanamazsın zaten. En az 8 GB RAM'in olacak.
Hocam insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Pentium D 820 ve 3GB ram ile Windows 10 kullanabiliyorum üstelik 32 bit. NT çekirdeğiyle bir alakası yok. Xp de w7 w8 w10'da NT çekirdeği. Her windows sürümünde performans düzeliyor. 4GB ramı olsun 1. nesil i3 ve hd 4xxx 6xxx serisi ekran kartı olsa dahi iyi kötü oyun oynar. CS:GO ETS2 falan bunlar sistem mi istiyor?

Geri
Yukarı