Oyun için hangi Windows 10 sürümü kurulmalı?

6 GB RAM ile Windows 10 kullanamazsın zaten. En az 8 GB RAM'in olacak.
Pentium d820 3gb ramli pc resmini atayım istersen.

Microsoftun yayınladığı gereksinimler.
Kod:
    En son işletim sistemi: En son sürümü, yani Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update’i çalıştırdığınızdan emin olun.

Hangi sürümü çalıştırdığınızı öğrenin.

En son sürüm mü gerekiyor? Bunun için Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update’i indirin.

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC

RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB

Sabit disk alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB

Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası

Görüntü: 800 x 600

Buda linki : Sistem Gereksinimleri

AMD A9 9420 APU.
Ekran kartı AMD Radeon R5.
Ekran kartı AMD Radeon 530.
Anakart Lenovo Ideapad 320.
Hocam bir miktarda olsa performans artışı isterseniz modlanmış windows kullanın. Ben riske atamam diyorsanız 1607 LTSB ya da LTSC sürümlerinden birini kurun. Tweak yapmayı da ihtimal etmeyin. Bir miktar bütçeniz varsa ve destekliyorsa anakartınız ki destekliyordur bir miktar ram takviyesi yapın.

Pentium d820 3gb ramli pc resmini atayım istersen.

Microsoftun yayınladığı gereksinimler.
Kod:
    En son işletim sistemi: En son sürümü, yani Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update’i çalıştırdığınızdan emin olun.

Hangi sürümü çalıştırdığınızı öğrenin.

En son sürüm mü gerekiyor? Bunun için Windows 7 SP1 veya Windows 8.1 Update’i indirin.

İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC

RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB

Sabit disk alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB veya 64 bit işletim sistemi için 20 GB

Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsüne sahip DirectX 9 veya sonrası

Görüntü: 800 x 600

Buda linki : Sistem Gereksinimleri
Hocam iyi hoş diyorsun çalışırda sistem boşta zaten 3gb ram yiyor.

Windows'un ilk sürümleriyle son sürümleri arasında boşta RAM kullanımı farkı yok mu?
Hocam eski LTSB ve LTSC'ler tamamen gereksiz şeylerden arındırılmış olduğu için nispeten diğer standart versiyonlara göre daha az ram tüketiyor. Özellikle sistem eskiyse 1607 LTSB mükemmel olur. Size kalmış Home 21H1 ya da 1607 LTSB seçebilirsiniz.
Hocam iyi hoş diyorsun çalışırda sistem boşta zaten 3gb ram yiyor.
Nasıl boşta 3 gb yer? :D 16 gb yüklü ana makinemde maksimum 1.5GB yiyor. Ram azaldıkça yediği miktarda azalır. Hele hizmetlerden çoğunu kapatırsan daha az yer. Arkada çalışan programları kapatın bence. Windows temiz kurulduğunda yese yese 1.2GB yer.

Benim Windows 10 Single Language 64 bit 21H1 boşta 2 GB RAM yiyor normal mi? Arkada çalışan gereksiz şeyler de kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı