Oyun için i5 8400 Alınır mı?

İ5-8400 bir zaman sonra sıkıntı yaşatırsa yapacağın çok basit bir çözüm.

Monitör yükselteceksin. 1080P'den 2K ya geçtinmi ne sorun kalır ne de sıkıntı. Ekran kartın RTX2060 zaten şöyle güzelinden bir 144Hz 1440P monitör alır yine kullanırsın. Bir 2 sene sonra o da sıkıntı yaşatmaya başlayınca 4K monitöre geçersin o zamana kadar bütçe de olur GPU da yükseltirsin.
Bir 5 sene bu şekilde idare eder seni. 5 sene sonra kim bilir ne teknolojiler ne donanımlar çıkar.

AMD'nin Ryzen stok soğutucuları Intel'in traktörleri gibi değil dostum. 120 TL'ye alacağı soğutma ona bir şey katmayacak. R5 2600 tercih ettiği taktirde.
Ryzen alan birçok arkadaşım stok soğutucuyla ısınma sorunu yaşadılar. İntel'e göre daha iyi bir stok soğutucuyla geldiği kesin ama ortalama bir kule tipi soğutma performansını asla veremiyor stok soğutucular. Dizaynlar ortada, kapabilitesi ortada.
Bende şöyle birşey düşünüyorum alabildiğim en yüksek işlemciyi alsam , sonrada bir süre onboard kullansam oyun için yeterli olur mu? Sonra ekran kartı alsam olur mu?
i5 8400 alırsanız, dâhili ekran kartı ile geliyor. 2013'e kadar çıkmış oyunları az çok oynatır, ondan sonrası kasmaya başlar. 4K video seyredebilirsiniz.

Ryzen alan birçok arkadaşım stok soğutucuyla ısınma sorunu yaşadılar. İntel'e göre daha iyi bir stok soğutucuyla geldiği kesin ama ortalama bir kule tipi soğutma performansını asla veremiyor stok soğutucular. Dizaynlar ortada, kapabilitesi ortada.

i5 8400 alırsanız, dâhili ekran kartı ile geliyor. 2013'e kadar çıkmış oyunları az çok oynatır, ondan sonrası kasmaya başlar. 4K video seyredebilirsiniz.
Merhaba bu konuyu ben açmadım benim demek istediğim yüksek işlemci alıp, sonra ekran kartı almak.Onboard oyun için yeterli mi?

Merhaba bu konuyu ben açmadım benim demek istediğim yüksek işlemci alıp, sonra ekran kartı almak.Onboard oyun için yeterli mi?
Hayır, 8700k da alsanız, 8400 de alsanız, i3 8100 de alsanız hepsi UHD 630 ile gelir ve işlemciden bağımsız olarak düşük performans verir. Güncel oyunları hiçbir şekilde oynayamazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı