Oyun için intel işlemci tavsiyesi

Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Koordinatör
Es selamun aleykum ve rahmetullah.

Arkadaşlar mini itx bir sistem toplayacağım. Bu ay sonuna kadar satın alacağım. Yalnız işlemcide karasız kaldım. Sistemim aşağıda. İ5 4460 almayı düşündüm fakat 500 tl çok geliyor :(

İşlemci : ?

Anakart : H81I Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz VGA&DVI&HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar
Ekran kartı : Sapphire R9 285
Ram : KINGSTON HyperX Savage 4GB DDR3-1600MHz Bellek - HX316C9SR/4 - Ürün Kategorileri (2 adet)
Kasa : THERMALTAKE CORE V1 Mini-ITX TOWER SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar
Psu : CORSAIR BUILDER VS SERİSİ 80PLUS 650W GÜÇ KAYNAĞI - Vatan Bilgisayar
Monitör : ASUS VS228NE 21.5'' 1920x1080 5ms Full HD Siyah LED Monitör - Ürün Kategorileri
Soğutucu : Cooler Master Vortex Plus İntel Lga 775/1155/1156/1366 & Amd Am2/Am2+/Am3 İşlemçi Soğutucu - Vatan Bilgisayar
Hdd : seagate 1 tb

Sistem işlemci hariç 2050 tl tutuyor. Genellikle oyun, film, vs.
Oyun olarakta;
  • Aion online
  • World of warcraft
  • Farming simulator
  • Spaces engineer
  • Pes 2015
  • Minecraft
genellikle bu oyunlar oynanacak. amd alacaktım fakat Am3+ için mini itx anakart bulamadım. İşlemci önerileriniz nedir?

Oynayacağın oyunların hiçbiri 2 çekirdekten fazlasını kullanmıyor. G3258 senin için biçilmiş kaftan. AM3+ Anakart bulamaman iyi olmuş çünkü World of Warcraft gibi bir oyun oynayacaksan tek çekirdek performansı çok çok çok önemli buda AMD'nin FX serisinde çok düşük. Artan parayla SSD yada 23" IPS Led bir monitör almanı öneririm. R9 290 TurboDuo'da alabilirsiniz fakat oynayacağım oyunlara bakarsak gereksiz olur.

Oynayacağın oyunların hiçbiri 2 çekirdekten fazlasını kullanmıyor. G3258 senin için biçilmiş kaftan. AM3+ Anakart bulamaman iyi olmuş çünkü World of Warcraft gibi bir oyun oynayacaksan tek çekirdek performansı çok çok çok önemli buda AMD'nin FX serisinde çok düşük. Artan parayla SSD yada 23" IPS Led bir monitör almanı öneririm. R9 290 TurboDuo'da alabilirsiniz fakat oynayacağım oyunlara bakarsak gereksiz olur.
Dediğin iyi güzel. Fakat h81I model mini itx anakartta oc yapabilecek miyim? Asusun h81ı-plus anakartı ile yapabiliyorsam hemen alırım.Artan parayla birşey almayı düşünmüyorum. Bütçeyi azaltmaya çalışıyorum :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı