Oyun için laptop tavsiyesi

Dostum bütçe belirtmen gerek. Bütçe belirtmezsen 3050 bulunan 50k ya da var. 20 k ya da var 30 k ya da var. Ama öneri istersen Acer Nitro serisi. HP Pavilion serisi. Ve Lenovo Ideapad Gaming serisi öneririm. Bende 1 ay önce aldım oyuncu laptopu piyasadaki tüm markaları deliler gibi sabah akşam aralıksız araştırdım. Bu saydığım üç markada kronik sorun. Isınma sorunu vs. bulunmuyor. O yüzden sana tavsiyem bu üçünden birini almandır. Ben HP Pavilion aldım. Çok da memnunum zaten. Sana kendi ürünümün linkini bırakayım istersen bir göz at. 3050 önermem. 3050 Ti alman en düşük gerçekten seni memnun edecektir.
En ucuz N11 de vardı onu atıyorum.

Monster falan da alma sakın. Monster önerenlerden de bilgi vs. donanım bekleme sakın. Monster ve Excalibur gibi markalara bulaşılmaz gerçekten kullanıcıları şu an beni linçleyecekler ama onlarda içten içe biliyorlar bu gerçeği. Ben sana dost tavsiyesinde araştırıp açık kaynak olarak öneride bulundum.
Şey mi bu, V13 veya V17 gibi Clevo kasa Monster kullandım veya yorumlarını okudum ve müthiş bir ön yargım var yorumu mu?

23 bin lira evet maalesef çok :( fakat 3050 diyorsunuz hocam. Ama 3050 bulunan en en ucuz ve en az sorun çıkaran modeli de paylaşayım. Bu fiyata daha iyisi yok zaten. Ayrıca üründe MUX Switch var o fiyata mükemmel bir avantaj diyebilirim.
Bunu cidden merakımdan soruyorum, A15'in 2021 3070'li ve 4800H'lı modelinde yokken bunda nasıl var?

23 bin lira evet maalesef çok :( fakat 3050 diyorsunuz hocam. Ama 3050 bulunan en en ucuz ve en az sorun çıkaran modeli de paylaşayım. Bu fiyata daha iyisi yok zaten. Ayrıca üründe MUX Switch var o fiyata mükemmel bir avantaj diyebilirim.
Bu parayı buna vermek enayilik olur baktım teşekkürler. Ya paraya kıyıp alacaksın iyi bir şey yada almayacaksın anlaşıldı.

Deli gibi canım sıkılıyor, acilen bir şey alıp kendimi oyuna vermeliyim. Oynayacağım oyunlar açık dünya oyunları örnek: Fallout, Skyrim tarzı oyunlar. 500 GB SSD bana yeter. Dell, Casper, Acer markalarını tercih etmiyorum. Ekran kartı RTX 3050 olan, en tutulan, ucuz ama performanslı model önerisi istiyorum. (Bütçe 20.000, 2.000 TL fark oynayabilir)
Dostum o kadar çok marka saymışsın ki, ne önereceğimi bilemedim. Normalde Dell G15(3050-5600H) veya Nitro 5 gibi modelleri öneririm. Buna göz atabilirsin, sıcaklık konusunda kafan karışıksa şurada da değerleri var. Ha şunu da ekleyeyim, 23.000TL'ye gidip 11370H ve 60W'lık 3050Ti'a sahip Pavilion alacağıma 95W 3050'li Dell G15 alırım veya attığım linktekini alırım.

Dostum o kadar çok marka saymışsın ki, ne önereceğimi bilemedim. Normalde Dell G15(3050-5600H) veya Nitro 5 gibi modelleri öneririm. Buna göz atabilirsin, sıcaklık konusunda kafan karışıksa şurada da değerleri var. Ha şunu da ekleyeyim, 23.000TL'ye gidip 11370H ve 60W'lık 3050Ti'a sahip Pavilion alacağıma 95W 3050'li Dell G15 alırım veya attığım linktekini alırım.
Elediğim markalar tarihte her zaman ısınmış ve malzeme kalitesi dengesiz olan markalar yani bir seride iyi oluyor diğer seri üretimde çöp oluyor çok riskli marka bunlar. 3050 ti alınmaz diye kararlaştırdım. Ucuz olan Monster gibi servisi ve kalitesi sıkıntılı markalara da risk teşkil ediyor. Alınabileceklere de 25K üstün o paraları vermeye değmez kasa toplamaya karar verdim teşekkürler konu kapanmıştır.

Elediğim markalar tarihte her zaman ısınmış ve malzeme kalitesi dengesiz olan markalar yani bir seride iyi oluyor diğer seri üretimde çöp oluyor çok riskli marka bunlar. 3050 ti alınmaz diye kararlaştırdım. Ucuz olan Monster gibi servisi ve kalitesi sıkıntılı markalara da risk teşkil ediyor. Alınabileceklere de 25K üstün o paraları vermeye değmez kasa toplamaya karar verdim teşekkürler konu kapanmıştır.
Taşınabilirlik konusunda sıkıntınız yoksa düşen ekran kartı fiyatlarından zaten kasa daha mantıklı hocam. Kasa kalitesi tartışılır ama o fiyata ısınmayacak bilgisayarları söyledim. 25.000'e tabii ki daha iyi kasa toplanır dediğim gibi taşınması gerekmiyorsa.

Şey mi bu, V13 veya V17 gibi Clevo kasa Monster kullandım veya yorumlarını okudum ve müthiş bir ön yargım var yorumu mu?

Bunu cidden merakımdan soruyorum, A15'in 2021 3070'li ve 4800H'lı modelinde yokken bunda nasıl var?

Hayır değil. Monster'in o kadar çok içli dışlı bir takipçisiyim ki sana anlatamam. Belki hiçbir şeyi %100 bilemem fakat Monster'i %100 bilirim her ürününü noktasına kadar. Ön yargı barındıracak bir şey söylemedim. Açık ara uçlu yorum yaptım. Yurtta kalıyorum yanımdaki arkadaşım öneriyi yaparken bunda MUX Switch var dedi bende onun eklemesiyle ekledim. Orada belki yanlışım vardır bilemem. Ama Monster konusunda yanlışım yok. Bunu biliyorum eminim. Seninle sabaha kadar tartışabilirim. Ama tartışsak bile birbirimizi toxicleyeceğiz ya da birbirimizi ne desek tatmin edemeyeceğiz dostum o yüzden her şey ortada evet Monster çöp. Ve alınmaz.

Hayır değil. Monster'in o kadar çok içli dışlı bir takipçisiyim ki sana anlatamam. Belki hiçbir şeyi %100 bilemem fakat Monster'i %100 bilirim her ürününü noktasına kadar. Ön yargı barındıracak bir şey söylemedim. Açık ara uçlu yorum yaptım. Yurtta kalıyorum yanımdaki arkadaşım öneriyi yaparken bunda MUX Switch var dedi bende onun eklemesiyle ekledim. Orada belki yanlışım vardır bilemem. Ama Monster konusunda yanlışım yok. Bunu biliyorum eminim. Seninle sabaha kadar tartışabilirim. Ama tartışsak bile birbirimizi toxicleyeceğiz ya da birbirimizi ne desek tatmin edemeyeceğiz dostum o yüzden her şey ortada evet Monster çöp. Ve alınmaz.
Hocam madem her ayrıntısına kadar biliyorsun anlat öğrenelim. 10 cümlende sadece Monster çöp diyorsun nasıl ön yargı barındırmıyor? Hepimiz burda bilgi alışverişi yapıyoruz sonuçta bilgilenelim bir şey varsa.

@Canopat

Hocam madem her ayrıntısına kadar biliyorsun anlat öğrenelim. 10 cümlende sadece Monster çöp diyorsun nasıl ön yargı barındırmıyor? Hepimiz burada bilgi alışverişi yapıyoruz sonuçta bilgilenelim bir şey varsa.

Hocam bildiğim her şeyi anlatmaya değer mi sanmıyorum. Zaten anlatmaya çalışsam aralıksız bir 20 30 dk sanırım yazmam gerekecek. Ve değer mi değmez. :D ön yargı değil bu arada Monster bana göre çöp ve alınmaz. Bu benim kendi öz fikrim kimse de bir şey diyemez diye düşünüyorum. Ki %79'luk bir kullanıcı deneyimi de biraz öyle diyor sanki :D

Hocam madem her ayrıntısına kadar biliyorsun anlat öğrenelim. 10 cümlende sadece Monster çöp diyorsun nasıl ön yargı barındırmıyor? Hepimiz burda bilgi alışverişi yapıyoruz sonuçta bilgilenelim bir şey varsa.
Monster ile alakalı servis ve malzeme kalitesi konusunda fazla şikayet var. Geri dönüşlere göre bir tık ucuz olması lazım ki parasının karşılığı diyebilelim. Çok iyi ve fazla reklam yapan markalardan uzak durmak gerektiği de yılların verdiği tecrübeyle sabit.

@Canopat

Hocam bildiğim her şeyi anlatmaya değer mi sanmıyorum. Zaten anlatmaya çalışsam aralıksız bir 20 30 dk sanırım yazmam gerekecek. Ve değer mi değmez. :D ön yargı değil bu arada Monster bana göre çöp ve alınmaz. Bu benim kendi öz fikrim kimse de bir şey diyemez diye düşünüyorum. Ki %79'luk bir kullanıcı deneyimi de biraz öyle diyor sanki :D
Yine hiçbir şey anlatmıyorsun, argümanlarının altı bomboş. Nereden aldın o veriyi paylaşırsan sevinirim. Bütün bilgini anlatmanı istemedim, hangi marka modelde hangi sorunu gördüğün hakkında 1,2 şey söyle ona da varım. Senin fikrine kimse bir şey diyemez zaten ama o fikri doldurmak lazım yeterli kanıtlarla.

Geri
Yukarı